משחקי שלב הפלייאוף במוקדמות הליגה האירופית הגיעו לסיומם וכעת מכבי תל אביב והפועל באר שבע, שישחקו בשלב הבתים של המפעל, יודעת מי היריבות שהן יוכלו לקבל בהגרלה שתיערך ב-14:00 בניון שבשווייץ.

שתי הישראליות יהיו מדורגות בדרג 3, כך שהן לא תוגרלנה בבית מול אף קבוצה מאותו דרג (כולל הופנהיים של מונס דאבור ומילאן של זלאטן איברהימוביץ’), אבל הן כן יכולות לקבל מספר לא מבוטל של מפגשים אטרקטיביים. להלן רשימת הדרגים המלאה:

דרג 1: ארסנל, טוטנהאם, רומא, נאפולי, בנפיקה ליסבון, באייר לברקוזן, ויאריאל, צסק”א מוסקבה, בראגה, גנט, פ.ס.וו איינדהובן וסלטיק.

הארי קיין חוגג. אחרי שהביסה את חיפה, טוטנהאם תגיע לארץ? (רויטרס)הארי קיין חוגג. אחרי שהביסה את חיפה, טוטנהאם תגיע לארץ? (רויטרס)

דרג 2:  דינמו זאגרב, ספרטה פראג, סלביה פראג, יאנג בויז, לודוגורץ, הכוכב האדום בלגרד, ראפיד וינה, לסטר, קרבאח, פאוק סלוניקי, סטנדרד ליאז וריאל סוסיאדד.

שחקני לסטר חוגגים. יגיעו לפה מהדרג השני? (רויטרס)שחקני לסטר חוגגים. יגיעו לפה מהדרג השני? (רויטרס)

דרג 3: גרנאדה, מילאן, אלקמאר, פיינורד, א.א.ק אתונה, מכבי ת”א, ריינג’רס, מולדה, הופנהיים, לאסק לינץ, הפועל ב”ש וקלוז’.

מונס דאבור חוגג. הוא כבר לא יגיע לארץ (רויטרס)מונס דאבור חוגג. הוא כבר לא יגיע לארץ (רויטרס)

דרג 4: זוריה לוגאנסק, ליל, ניס, רייקה, דאנדוק, סלובן ליברץ, אנטוורפן, לך פוזנן, סיבאספור, וולפסברגר, אומוניה ניקוסיה וצסק”א סופיה.

ליאור רפאלוב במדי אנטוורפן. יגיע מהדרג הרביעי? (רויטרס)ליאור רפאלוב במדי אנטוורפן. יגיע מהדרג הרביעי? (רויטרס)

אם כן, “בית מוות” אפשרי יכלול את רומא או נאפולי מדרג 1, לסטר מדרג 2 וליל הצרפתית מדרג 4. גם בית עם ארסנל או טוטנהאם מדרג 1, ריאל סוסיאדד מדרג 2 וניס מדרג 4 לא ישאיר לישראליות סיכוי.

בית ישראלי” יכלול את פ.ס. וו איינדהובן של ערן זהבי או את סלטיק של ניר ביטון וחאתם עבד אלחמיד מדרג 1, סטנדרד ליאז’ של עדן שמיר מדרג 2 ואנטוורפן של ליאור רפאלוב, וולפסברגר של אליאל פרץ או זוריה לוגאנסק של מקס גרצ’קין וג’ואל אבו חנא מדרג 4.