כאשר מונס דאבור נמכר לסביליה, הוא לא תיאר לעצמו שכבר אחרי חצי שנה הוא ייפרד מלה ליגה בלי שקיבל הזדמנות של ממש להוכיח את עצמו ולהצדיק את סכומי הכסף ששולמו עליו. דאבור שילם מחיר על כך שהמאמן יולן לופטגי לא היה זה שהביא אותו לסביליה.

אחרי שרשם אתמול (שבת) את הבכורה בהופנהיים, 45 דקות במחצית השנייה בהפסד לפרנקפורט, דאבור מספר בראיון ל-ONE מה עבר עליו בחודשים האחרונים בסביליה: "חודשים קשים מאוד, אני כבר שנים לא רגיל לסיטואציה הזאת, באמת ימים קשים מאוד. הייתי עושה אימונים מצוינים ולפעמים הייתי בטוח שזהו, אני בהרכב. יום למחרת לא הייתי בכלל בסגל, זה מהדברים הכי קשים ששחקן יכול לעבור. אשתי, משפחתי, הקהל המדהים של סביליה וכל החברים מסביב הכניסו בי הרבה אנרגיות וכוחות ובכלל בתקופה הזאת למדתי על עצמי הרבה, על כמה כוחות יש לי. הכי חשוב שהכול כבר מאחוריי. אני לוקח את הדברים הטובים והיפים שהיו לי בסביליה, והיו לא מעט, להמשך הקריירה. לעולם לא אשכח את הקהל המדהים שלהם".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דאבור זוכה לציור רשמי מהבונדסליגה

דאבור מעדיף בשלב זה לא לדבר עדיין מה קרה בינו ובין לופטגי, שלא נתן לו את הצ'אנס להוכיח את עצמו.

לופטגי. לא נתן קרדיט (רויטרס)לופטגי. לא נתן קרדיט (רויטרס)

ההתאקלמות בהופנהיים: “אפשר להגיד שהתאקלמתי מהר מאוד. העובדה שאני מכיר כמה שחקנים מהעבר ובמיוחד סמסיקו ששיחק איתי בזלצבורג ואלמקייס מהנבחרת עוזרת מאוד. מזג האוויר הזכור לי היטב מאוסטריה והאנשים החמים, התנאים המטורפים שיש פה. זאת לא קלישאה, אבל אני מרגיש בבית".

סגנון המשחק השונה מספרד: "כן, זה סגנון קצת שונה, כדורגל יותר מהיר ויותר פיזי".

דאבור. חצי שנה מתסכלת (רדאד ג'בארה)דאבור. חצי שנה מתסכלת (רדאד ג'בארה)

קבלת הפנים לה זכה: “קיבלו אותי במועדון בצורה פנטסטית, הצוות המקצועי והניהולי, השחקנים, באמת נתנו לי להרגיש בבית כבר מהיום הראשון. אני מאושר מאוד, זכות להיות פה, עכשיו זה הזמן להחזיר להם על המגרש".

התנאים בהופנהיים: “התנאים פה מטורפים, באמת תנאים של מועדון טופ עולמי. באמת זה מדהים ולא מובן מאליו, כל החדשנות והמקצוענות. המועדון מספק את כל התנאים כדי להצליח".

היו לך הרבה הצעות. גם מספרד, סין, רוסיה וארה"ב. למה בחרת דווקא בזו?
"היו לי הרבה הצעות מספרד ומעוד הרבה מדינות, אבל חיפשתי מועדון שיתאים לי מכל הבחינות. באמת אחרי מה שהיה לי בסביליה היה מאוד חשוב לי לבחור בקפידה את המועדון הבא שלי. אחרי שעקבתי תקופה כל כך ארוכה אחרי הופנהיים ואחרי מה ששמעתי מהם ובכלל מהחברים שלי שמשחקים שם, לא חשבתי פעמיים. התנאים, הניהול, החזון של המועדון, מהיום הראשון ידעתי שלשם אני אלך. בחרתי בהופנהיים אפשר להגיד בקלות".

כמה עזר לך בכל התקופה שהמשכת לשחק בנבחרת?
"זה היה חשוב מאוד, בתקופה כה קשה, כל דקת משחק, היא הייתה מאוד קריטית וחשובה. הרצוג ו-וילי רוטנשטיינר תמכו בי ונתנו לי הרבה ביטחון. הם מאמינים ביכולות שלי ויודעים מה אני שווה, התמיכה שלהם לא מובנת מאליה”.

דאבור. המשיך להבקיע בנבחרת (רדאד ג'בארה)דאבור. המשיך להבקיע בנבחרת (רדאד ג'בארה)

איך תיראה מחצית העונה השנייה של מונס דאבור?
"מקווה שתהיה עם הרבה גולים ובישולים והרבה הצלחות קבוצתיות. רוצים להשיג את הכרטיס לצ’מפיונס ולנסות להתברג הכי גבוה שאפשר".

למה אתה מצפה?
"שלב אחר שלב. קודם רוצה לחזור לשחק ולצבור דקות משחק. אני רוצה לשחזר את ההצלחות שהיו לי בקריירה ולהשיג עוד ועוד שיאים".

איך אתה עם השפה?
"אני מכיר את השפה מצוין ומדבר פחות או יותר גרמנית עוד מהקדנציה בזלצבורג".

אשתך בהיריון, כמה אתה מתרגש?
"זה הדבר הכי מרגש בחיי, אין לתאר במילים".

הנבחרת בפלייאוף במרץ מול סקוטלנד, אפשר לפנטז על עלייה ליורו?
"לא צריך לחשוב על דבר אחר, אנחנו עולים לשחק בשביל מטרה אחת, לעלות ליורו. אם נחשוב אחרת אז עדיף לנו לא לעלות למגרש".