בעוד תמונת האליפות הולכת ומתבהרת עם שתי מועמדות ברורות – מכבי תל אביב ומכבי חיפה, הרי שבגביע המדינה כידוע הכל פתוח. המפעל השני בחשיבותו מגביר הילוך ואחרי שבשבוע שעבר הסתיימו משחקי שמינית הגמר, נותרו להן שמונה קבוצות: בית”ר ירושלים, מכבי חיפה, הפועל תל אביב, הפועל באר שבע, בני יהודה, הפועל רעננה, הפועל חיפה ומכבי פתח תקווה. הגרלת רבע הגמר תועבר בשידור חי בערוץ ONE באתר.

העונה, בניגוד לשנים האחרונות, הוחלט כי משחקי רבע הגמר יהיו במתכונת של משחק אחד ולא בית וחוץ, כך שבגביע כמו בגביע – אין הזדמנות לתקן. המשחקים ייערכו בין התאריכים 3-5 במרץ, והשנה יש לנו אורחת: מערכת ה-VAR שתיכנס לפעילות החל מהשלב הזה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוני לוי: צריכים חיזוק להמשך העונה

אז מה מחכה לנו ואילו משחקים גדולים אפשר לקבל? כידוע, האלופה מכבי ת”א הודחה כבר בסיבוב ח’ אחרי שהפסידה 3:2 להפועל אום אל פאחם מהלאומית, וזאת כבר הספיקה להפסיד 1:0 למכבי חיפה בשמינית. מי שעשויה לקבל את הירוקים זאת בית”ר ירושלים, שגברה בחמישי האחרון 1:3 על מכבי בני ריינה בטדי ולפני כן הביסה את הפועל ראשון לציון 0:5. בנוסף, הפועל ב”ש שהשיגה בקושי 1:2 על מכבי נתניה, יודעת שבאליפות היא כנראה כבר לא תזכה העונה, והתואר היחיד שנשאר לה להתמודד עליו הוא גביע המדינה. קבוצה מסקרנת נוספת היא הפועל ת”א שמציגה לאחרונה יכולת נהדרת עם הגעתו של ניר קלינגר, והיא בהחלט אחת הקבוצות החזקות בשלב הזה.

שחקני הפועל תל אביב חוגגים עם ספירובסקי (רדאד ג'בארה)שחקני הפועל תל אביב חוגגים עם ספירובסקי (רדאד ג'בארה)

עוד אפשרויות: דרבי חיפאי, ב”ש של אלונה ברקת מול בית”ר של חוגג, דרבי תל אביבי קטן בין הפועל ת”א לבני יהודה, הפועל ת”א בטדי או אולי בסמי עופר מול אחת החיפאיות. נחכה ל-16:05 ונדע.