אחרי 10 חודשים ללא מאמן קבוע, בהתאחדות לכדורגל ברכו על ה(כמעט) מוגמר לאחר ההודעה הערב (רביעי) על מינויו של אנדראס הרצוג למאמנה החדש של נבחרת ישראל עד דצמבר 2019.

המנהל הטכני של ההתאחדות וילי רוטנשטיינר אמר: ״אני מכיר היטב את הרצוג, הן כשחקן גדול והן כמאמן מבטיח בנבחרות הצעירות של אוסטריה וארצות הברית וכן כעוזרו של יורגן קלינסמן בנבחרת ארצות הברית הבוגרת. הרצוג מלא תשוקה להוביל את נבחרת ישראל בעתיד הקרוב ואני משוכנע שהתרומה שלו תהיה גדולה. חברי הפורום המקצועי הביעו אמון מלא בבחירתו ויש להם חלק עצום בהצלחת התהליך״.

וילי רוטנשטיינר (איציק בלניצקי)וילי רוטנשטיינר (איציק בלניצקי)

יו”ר הוועדה המקצועית בהתאחדות לכדורגל אלי אוחנה: ״בישיבה האחרונה הציג רוטנשטיינר בהרחבה את היתרונות הרבים שהוא רואה באנדי הרצוג והסכמנו כי מדובר בבחירה נכונה. לאורך כל הדרך פעלנו ונפעל מתוך אינטרס אחד - קידום הכדורגל הישראלי והנבחרות. להרצוג תהיה עכשיו הזדמנות טובה לפצות על שער השוויון ההוא ב-2001 בדקה ה-90.

“המינוי של ווילי והבחירה בהרצוג לתפקיד מאמן הנבחרת הם חלק ממהלך רחב, עמוק ומשמעותי שמובילה ההתאחדות ואליו יצטרפו בהמשך גורמים מובילים, כדי להעמיד את כל התנאים להצלחת הענף.  נביא את המלצתנו בפני חברי ההנהלה ואני מאמין שנקבל את אמונם פעם נוספת. תודה לכל מי שסייעו, חבריי לפורום ואנשי ההתאחדות״.

אנדראס הרצוג (רויטרס)אנדראס הרצוג (רויטרס)

רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות: "ההתאחדות לכדורגל תעמיד לרשות רוטנשטיינר והרצוג, ולרשות כלל הנבחרות, את כל האמצעים כדי להצליח במשימה הלאומית. אני בטוח שמדובר בחיזוק משמעותי, שיסייע ביציאה לדרך חדשה".

גם יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג הגיב על מינויו של הרצוג למאמן הנבחרת: "‏ברכות חמות לאנדי הרצוג, שמונה למאמן נבחרת ישראל בכדורגל. מהרצוג להרצוג; השם מחייב! בהצלחה בתפקיד החשוב".

יצחק בוז'י הרצוג (יניב גונן)יצחק בוז'י הרצוג (יניב גונן)

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה על מינויו של אנדי הרצוג למאמן נבחרת ישראל: “אני מברכת את אנדי הרצוג על המינוי החשוב. ההתאחדות לכדורגל והוועדה המקצועית שלה קיבלו החלטה אסטרטגית למנות הן מנהל טכני והן מאמן נבחרת אירופאים. אני מקווה ומייחלת שהחלטה זו תוכיח את עצמה ותחת הדרכתם תגיע הנבחרת הלאומית שלנו לרמות הגבוהות ותעפיל למפעלים הבינלאומיים אליהם אנו לוטשים עיניים מזה 50 שנה”.

עוד הוסיפה: “שוחחתי על המינוי עם יו”ר ההתאחדות עופר עיני והתרשמתי שאנדי הרצוג הוא איש כדורגל מהשורה הראשונה ששיחק בנבחרת אוסטריה ברמות הגבוהות ביותר ובעל עבר וניסיון מקצועי רב גם בתחום האימון. משרד התרבות והספורט יעבוד בשיתוף פעולה עם הצוות המקצועי שנבחר. כמו כן, עם סיום עבודת הוועדה שהקמתי בראשות המנכ”ל, שהחלה כבר  בעבודתה בהשתתפות  ההתאחדות לכדורגל, נוכל יחד גם להגדיר באופן ברור יותר את יעדי ענף הכדורגל לשנים הבאות ובעיקר נוכל לשוב ולהתרגש ולהתגאות בנבחרת הלאומית שלנו”.

יש לציין כי רגב שכחה שעיני הוא כבר לא יו”ר ההתאחדות לכדורגל ולא היה מעורב כלל במינויו של הרצוג למשרת המאמן.