אוהד לויטה איננו שם ששגור בכל פה של חובב ספורט וכדורגל. למי שלא מכיר, אוהד הוא שוער שבשנתיים האחרונות שיחק בר.ק.ס. וואלבייק ההולנדית שמצויה כיום בליגה הראשונה. עד לכתיבת מילים אלו, השוער בעל הפוטנציאל הגדול עדיין איננו יודע היכן ישחק העונה, אך מה שבטוח, הוא לא רוצה לחזור לליגת העל למרות שהיו לו הצעות.

לאלו הזוכרים, השוער גדל בהפועל כפר-סבא וכבר בהיותו בן 17 ערך את הופעת הבכורה שלו בליגת העל. שנתיים עברו והשחקן הצליח גם לכבוש את אפודת השוער הראשון בקבוצה מהשרון ואף להתמנות לקפטן נבחרת ישראל הצעירה. 

"המעבר להולנד היתה ההחלטה הכי טובה שעשיתי", מספר השוער שבסיום עונת 08/09 חתם בוואלבייק ההולנדית. "באתי לקבוצה בידיעה שבסופו של דבר אהיה השוער הראשון". 

עונתו הראשונה בקבוצה הקטנה היתה פנטסטית ומהר מאוד הוא גם מצא עצמו בהרכב הראשון, כאשר לא מעט פעמים הוא נבחר לשוער המחזור בזכות היכולת הגבוהה שהציג. היכולת של השוער לא נעלמה גם מעיניו של מאמן הנבחרת, לואיס פרננדז, ובמאי 2010 זומן לראשונה לסגל הנבחרת כדי להיות השוער השני. לצערו של לויטה קבוצתו ההולנדית היתה רוב העונה במקום האחרון ובסיומה היא נאלצה לרדת לליגה השניה.

בעונתו השניה אוהד כבר מונה להיות קפטן הקבוצה בעזרת המון תמיכה של הקהל שדחף אותו ואת הקבוצה קדימה. "פתאום אתה עולה לחימום ובקצה של היציע אתה רואה שאחד האוהדים תלה דגל ישראל בשבילך, אתה יודע איזה הרגשה זו?" בסיום העונה החולפת הצליחה ר.ק.ס לחזור לליגה הראשונה, אך בשל  חילוקי דעות על המשך החוזה אוהד לויטה לא המשיך בקבוצה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שוער בעקבות שער - לויטה מחפש קבוצה
כעת, אוהד נמצא בישראל והוא אופטימי מתמיד, כאשר ממש בימים אלו סוכניו רונן וגלעד קצב מחפשים לו בית חדש: "הסוכנים שלי לא יאכזבו אותי, אני רגוע". בינתיים השוער שומר על עצמו ומתאמן קשה יחד עם מאמן השוערים של הפועל כפ"ס, עופר נוסובסקי שמעיד על השוער: "אוהד ממוקד במטרה. הוא רוצה לעבוד והוא רוצה ללמוד. הוא מסוג השוערים שגם אם הוא עשה טעות במשחק הוא ימשיך הלאה ורק אח"כ ינתח". בנוסף, גם בעזרת חזי נחשוני, מאמן הכושר של נבחרת ישראל, שומר אוהד על כושרו. 

זהות קבוצתו הבאה עדיין איננה יודע, אך אוהד בהחלט יודע לאיזה סוג של מועדון הוא רוצה להגיע: "אני אלך למקום שבו אני ארגיש שיהיה לי הכי טוב, המקום עם הכי הרבה סיכויים להתקדם ולמקום בו אני אוכל לפתח את הקריירה שלי. מאוד הייתי רוצה לשחק באיטליה אם יכולתי, אבל שוויה שוויה".