משרד הבריאות עדיין מתנגד לחידוש האימונים, אבל לפי ההנחיות ניתן לקיים פעילות ספורטיבית של עד 20 איש באוויר הפתוח ללא מאמן שמקבל שכר. אין ספק שמדובר בהנחיה הזויה ובעקבות זאת, התנהל היום (שני) דיון בוועדת הקורונה בכנסת שעסק בשאלה האם ניתן להחזיר את האימונים בפיקוח ובמתווה של קפסולות.

חברי הכנסת הרבים התייחסו לפארסה שעלתה כמה פעמים במהלך הדיון ולא הבינו מדוע לא ניתן לצרף מאמנים בשכר למתאמנים. גם יו”ר איגוד הטניס אבי פרץ העיר על כך: “הפארסה הזו, ש-20 ילדים יכולים להתאמן בחוץ ביחד אבל בלי מאמן, היא מקוממת. מה עדיף, שהם ישחקו לבד או שיהיה שם מאמן שיפקח עליהם ויראה שהם שומרים על מרחק כדי למנוע הידבקות? אין היגיון בהנחיות”.

פרץ הוסיף ואמר: “בנוגע לפארסה שעלתה פה כמה פעמים, לדעתי עדיף למדינה שיהיו עשרה שחקנים על מגרש עם פיקוח של מאמן שישמור על מרחקים ביניהם. הרי במגרש טניס אם הם לא שותים מאותו בקבוק, הם לא יכולים להידבק. אתם לא מאשרים לחזור לפעילות ספורטיבית במסגרת מסודרת אבל בינתיים המועדונים מתרסקים, אנשים עושים אימונים עם מאמנים בלי פיקוח ומתחת לרדאר, כך שבשטח כל אחד עושה מה שבא לו ולצערי זה לאט לאט זה הולך וגדל. אתם אלה שאמורים לשרת אותנו, אתם החיילים של הציבור ואתם צריכים להילחם בשבילנו. הוועדה שלכם מקבלת הרבה קרדיט, אבל המצב הנוכחי פשוט הזוי”.

כמו כן, אבי פרץ סיפר כי האיגוד שלו ביטל כ-20 טורנירים בינלאומיים בגלל ההנחיות ולכן דרש שהמדינה תאשר לחזור לפעילות. בנוסף טען כי במהלך השנה התקיימו בטניס הישראלי טורנירים ארציים ואזוריים עם מעל 500 משתתפים שאף אחד מהם לא נדבק בגלל ששיחקו על פי מתווה התו הסגול ושמרו על ההנחיות, אך המועדונים על סף פשיטת רגל ולכן המדינה חייבת להחזיר את האימונים לכלל הספורטאים בארץ שמתאמנים בחוץ ללא מגע ועומדים בתנאי הריחוק החברתי.