קבוצת הרוכשים שהתעניינה ברכישת השם הפועל ירושלים ובהקמת קבוצה חדשה תחתיו הסירה היום (רביעי) את הצעתה, מתוך כוונה לאפשר לקבוצה אחת ומאוחדת לפעול תחת שם זה - ובעקבות זאת למעשה קבוצת האוהדים של הפועל קטמון תוכל לקבל את שמה של הקבוצה המקורית.

כזכור, במסגרת הליך שפתח המפרק עו”ד נמרוד טפר, הוגשו אליו שתי הצעות לרכישת הזכויות על שמה של הקבוצה המיתולוגית. ההצעה הראשונה הייתה מצד קבוצת האוהדים של הפועל קטמון, אך היא לא הייתה היחידה משום שהוגשה הצעה נוספת מצד קבוצת אנשי עסקים אותה מייצג עו”ד אושי אלמליח שביקש מהמפרק להוסיף תנאי לפיו אם ההתאחדות לא מאשרת את ההצעה, היא לא תהיה רלוונטית.

אלא שבימים האחרונים קבוצת המשקיעים בחרה להסיר את הצעתה מתוך מטרה לאפשר את קיומה של קבוצה אחת ומאוחדת בירושלים, על מנת שקבוצת האוהדים תגשים את חלומה ותחזיר את המועדון לליגת העל.

עו”ד אושי אלמליח (יח”צ)עו”ד אושי אלמליח (יח”צ)

עו”ד אושי אלמליח הודיע על כך למפרק במכתב ששלח ובו כתב: “לאחר הגשת הצעתי, נוכחו מרשיי כי המציעה השנייה הינה קבוצת הפועל קטמון ירושלים, אשר לה חוג אוהדים נרחב בירושלים וקבוצה פעילה בליגה הלאומית. הצעתה נועדה על פי הצהרתה להיות בית לכלל אוהדי הפועל ירושלים באשר הם. מרשיי החליטו שלא להשוות את הצעתם לטובת ביצוע התמחרות, בין היתר מתוך מטרה שתופעל קבוצה אחת בירושלים בשם הפועל ירושלים, בהינתן שהמתחרה היא הפועל קטמון ירושלים ונציגיה. מרשיי ימצאו את הדרך בעתיד להעמיד עצמם לרשות האוהדים של הפועל ירושלים באשר הם מתוך כוונה להחזירם לקדמת הבמה”.

עוד מסר בתגובה אלמליח: “מתוך תחושת אחריות ומתוך רצון להביא לאיחוד שיסיים פילוג ארוך שנים, קבוצת הרוכשים החליטה שלא לגשת להליך ההתמחרות ולאפשר לקבוצת הפועל קטמון ירושלים לקבל את שם הקבוצה ‘הפועל ירושלים’. קבוצת הרוכשים תעמיד את עצמה בעתיד לרשות אוהדי הפועל ירושלים באשר הם על מנת להחזיר את הקבוצה לקדמת הבמה. אנו מאחלים הצלחה להפועל ירושלים וממתינים בקוצר רוח לראותה בליגת העל”.