המחזור ה-20 בליגה הלאומית יימשך הערב (שני) עם שלושה משחקנים מסקרנים שיתקיימו במקביל (19:00), ובמוקד: הפועל עפולה האחרונה בטבלה תארח את הפועל אשקלון שנמצאת מקום אחד מעליה לקרב תחתית לוהט במיוחד. כמו כן, הפועל רמת גן הלוהטת תקווה להתקרב לצמרת הגבוהה במפגש ביתי מול מ.ס כפר קאסם, ואילו בני סכנין תנסה להמשיך במומנטום החיובי בליגה במשחק מול הפועל עכו מהתחתית.

הפועל עפולה – הפועל אשקלון (עפולה)

קרב תחתית לוהט מחכה לנו כאשר נועלת הטבלה תארח את החבורה מהדרום ותנסה לדלג מעליה בטבלה. עפולה, שהודחה בשמינית גמר הגביע (הפסידה 1:0 לבני יהודה) ברביעי האחרון, רשמה ניצחון בודד בכל 19 המחזורים מתחילת העונה ותנסה להשיג את השני כשתפגוש מולה יריבה לתחתית שגם היא נלחמת על חייה. אשקלון מנגד, שסופרת כבר שישה משחקים ללא ניצחון (חמישה הפסדים ותיקו), תנסה לצאת לדרך חדשה אך מודעת לעובדה שבקצב צבירת הנקודות הנוכחי, יהיה קשה מאוד להישאר בליגה.

שלומי דורה (שחר גרוס)שלומי דורה (שחר גרוס)

מאמן הפועל עפולה, שלומי דורה, אמר: “משחק מאוד משמעותי עבור שתי הקבוצות, משחק שישפיע על מה שיקרה בתחתית בהמשך. קבוצה שתפסיד יכולה למצוא את עצמה מסובכת מאוד. נשתדל להגיע הכי מוכנים ומפוקסים כדי לחזור ולנצח אחרי תקופה ארוכה, ולהיות עם הפנים קדימה”.

הפועל רמת גן – מ.ס כפר קאסם (רמת גן)

לאחר שפתחה את העונה בצורה מדשדשת, החבורה של בני בן זקן היא הלוהטת ביותר בליגה כיום עם ארבעה ניצחונות רצופים וחמישה ללא הפסד, שהביאו אותה עד למקום החמישי בטבלה ומרחק של 8 נקודות מהמקום המוביל לליגה הבכירה בתום העונה. מנגד הסיפור הפוך, העולה החדשה פתחה טוב את העונה אך לאחרונה נמצאת בירידה חדה לאחר ארבעה משחקים ללא ניצחון בליגה שהורידו אותה למקום ה-11 בטבלה והיא תקווה לברוח מהאזור המסוכן על מנת שלא להסתבך.

ישראל ראש (איתי כהן)ישראל ראש (איתי כהן)

בלם ר”ג, ישראל ראש, דיבר לקראת ההתמודדות המסקרנת: “אנחנו בתקופה ממש טובה, מחכה לנו משחק לא פשוט מול קבוצה טובה. התכוננו כל השבוע ואנחנו מקווים להמשיך את התקופה בה אנחנו נמצאים”.

האם מאבק העלייה עדיין פתוח עבורם: “כרגע אנחנו לא חושבים על זה, אנחנו נהנים מהתקופה הטובה ורוצים להמשיך לעמוד במטרות שלנו מתחילת העונה. עם הזמן אני מאמין שזו תהיה אחת המטרות שלנו”.

שחקנה של כפר קאסם, עידן דוד, סיפר לקראת המפגש: “אנחנו באים למשחק חוץ קשה מול הקבוצה שנמצאת בכושר הכי טוב בליגה. יודעים שמצפה משחק לא קל אבל באים לעשות הכול כדי לחזור למסלול הניצחונות”.

שחקני מ.ס כפר קאסם חוגגים (דן יידוב)שחקני מ.ס כפר קאסם חוגגים (דן יידוב)

הירידה שחלה ביכולת הקבוצה לאחרונה: “לגיטימי שיש ירידה בחלק מהעונה, הליגה הזו היא ליגה של מומנטום וכרגע הוא שלילי מבחינתנו, אבל אנחנו נעשה הכול כדי לחזור למסלול החיובי”.

בני סכנין – הפועל עכו (דוחא)

הקבוצה מהמגזר עברה לא מעט תהפוכות העונה, אך לאחרונה התייצבה והחלה להציג יכולת טובה כשלא הפסידה חמישה משחקי ליגה רצופים שהעניקו לה את המקום השישי, והיא תנסה להתקרב עוד יותר לחלק העליון הצפוף. מנגד, עכו בעונה מסויטת ומגיעה לאחר שלושה הפסדי ליגה רצופים כשהיא במקום ה-12 בטבלה, ומקווה להתחיל לאסוף נקודות כדי לא להסתבך במאבקים.

שחקני בני סכנין חוגגים (איציק בלניצקי)שחקני בני סכנין חוגגים (איציק בלניצקי)

חלוץ בני סכנין, פיראס מוגרבי, דיבר לקראת המשחק: “משחק קשה מאוד מול קבוצה שעושה צרות לכולם, אבל חייבים להשאיר את הנקודות בבית ולהמשיך בתקופה הטובה שלנו. אני מרגיש טוב בסכנין, עליית ליגה? המאבק עדיין פתוח, המקום שלי בליגת העל”.

מאמן סכנין, אלדד שביט, הוסיף: "מצפה לנו משחק קשה מאוד מול עכו. אנחנו בכוננות גבוהה ומקווים להמשיך את המומנטום משני משחקי הליגה האחרונים".