כמעט שבוע לאחר האירועים האלימים החריגים באצטדיון ר”ג במשחק במסגרת המחזור ה-30 בליגה הלאומית בין הפועל ר”ג לאחי נצרת, בית הדין של ההתאחדות לכדורגל פרסם הערב (רביעי) את העונש לאחי נצרת שספגה עונש של שלושה משחקים ללא קהל וכן ולמעורבים באירוע, מנהל קבוצת אחי נצרת, אחמד יזבק, שהורחק עד לתום עונה הבאה מן המגרשים. העונש ייכנס לתוקף לאחר המשחק הקרוב של הקבוצה, ביום שני נגד הפועל פ”ת.

בנוסף, ספגה אחי נצרת קנס של 20 אלף שקלים. בפסק הדין של הדיין עו”ד ישראל שמעוני נכתב: “בדיקת עברה המשמעתי של אחי נצרת מלמדת כי מחודש אוקטובר 2019 לא נעבר על ידה עבירת אוהדים או ממלאי תפקידים הנמצאת על הצד החמור של ספקטרום העבירות, ומכאן כי ניתן בהחלט להתייחס לאירוע הנ”ל כאירוע חריג”.

אירוע אלים מזעזע במשחק בין אחי נצרת לר"ג

על עונשו של אחמד יזבק, שתובע ההתאחדות המליץ להרחיקו תחילה רק עד ה-31.12.2021, נכתב: “לאחמד יזבק יש אמנם גיליון הרשעות כמעט ‘נקי’, אולם הסרטים שבפני מגלים כי רדף ובכוונת מכוון במר ברנשטיין וגרם לנפילתו תוך כפי שנראה כחבלה גופנית חמורה. בנסיבות אלה אני מוצא את העונש בעניינו מקל יתר על המידה, איני מקבל את העסקה בעניינו וגוזר עליו הרחקה מכל תפקיד בקבוצתו ובהתאחדות לכדורגל עד תום עונת 2021/22 + 5,000 שקלים קנס”.

על ערן ברנשטיין, בעל תפקיד בהפועל רמת גן וכן באיגוד השופטים אשר ירד לכר הדשא וגם כן היה מעורב במקרה, כתב עו”ד שמעוני: “נוכח כניסתו הבלתי מורשית לכר הדשא תוך שימוש במצג שווא לפיו הוא נוכח ומבקש לרדת לכר הדשא מכח עמדתו באיגוד השופטים, אני מרחיק את הנאשם מכל תפקידיו באיגוד השופטים ובכל קבוצה עד 1.8.21”.

בר”ג זעמו על העונש לנצרת והיו”ר עינב חזנוולד הגיב: “העונש לנצרת הוא לא פחות משערורייה! נותנים לגיטימציה לאלימות!! הם ערכו פוגרום, הרביצו לשופט, הייתה אווירה של פחד ושל אנרכיה והעונש הוא לא מידתי כלל”.

מי שספגו עונשים גם כן הם שחקן אחי נצרת, מייקל אומוה, שקילל את השופט והורחק לשלושה משחקים, וכן אוהד הפועל רמת גן שפרץ לכר הדשא ועליו נגזר קנס של 5,000 שקלים.