אחרי העלייה הגדולה לליגת העל אחרי 21 שנה, הפועל ירושלים בטירוף ומחכה בקוצר רוח לפתיחת 2021/22 בה תשחק שוב בליגה הראשונה בישראל. מי שהתייחס לכך היום (שני) הוא יוסי ליפקין, הספונסר של הקבוצה ומי שחתום יותר מכל אחד אחר על רכישת הזכויות על השם בקיץ האחרון, והוא עלה לשידור בתוכנית של ONE בשידור חי.

יש לך שמחה כפולה. ירושלים עלתה ליגה והבת שלך סיימה קולג’.
”שתי שמחות. סופ”ש תענוג. היה אחלה. אחרי החגיגות והשמחה המטורפת שהייתה, בכמות כזו של קהל שאני לא זוכר, המשכתי משם לטיסה כדי לחגוג עם הבת שלי”.

ליפקין:" לא נהפוך לקבוצת בת של אף קבוצה"

איך חגגת?
”זה היה מטורף, קיבלתי הודעות ושיחות. הייתי צריך לעשות הפסקה כי הלכתי לחגוג עם הבת שלי את סיום הקולג’ שלה עם אשתי ושלושת הילדים הנוספים. היה סופ”ש מרגש בשבילי מכל הבחינות”.

שחקני הפועל ירושלים חוגגים (אורן בן חקון)שחקני הפועל ירושלים חוגגים (אורן בן חקון)

מה זה הפועל ירושלים בשבילך?
”אוהדי כדורגל יכולים להבין את זה. תמיד ניסינו להחזיר את הקבוצה, ב-7 השנים האחרונות זה היה בראש מעייניי. גם כשהייתי בקטמון זכרתי שהיא פה כדי לשמור על הגחלת, אבל ירושלים היא הקבוצה שלנו ושל 99 אחוזים מאוהדי קטמון. ירושלים תמיד הייתה שם. כשהגיעה ההזדמנות לפני שנתיים, ממקום שהקבוצה הייתה מפורקת, ידענו להביא את המאמץ האחרון, אני יחד עם עוד רבים, ידענו להביא את השופט שיפרק את הקבוצה כדי שנוכל לרכוש את השם הפועל ירושלים. אנחנו חוגגים”.

איך מתכננים את העונה הבאה?
”נישען על צעירים, יש לנו סגל שחקני בית טוב, יש בסיס מצוין ותמיד צריך את הבסיס. בליגת העל יש חמישה זרים ואם נפגע לפחות בחלקם, בתוספת עוד שניים-שלושה שחקנים עם ניסיון בליגת העל, אני מאמין שנוכל להשתלב. אנחנו לא קבוצה גדולה ולא נהיה בעתיד הקרוב, אבל אנחנו הגדולים ביותר שנוכל אנחנו להיות”.

שחקני הפועל ירושלים חוגגים (אורן בן חקון)שחקני הפועל ירושלים חוגגים (אורן בן חקון)

מה המקורות התקציבים שלכם?
”הקבוצה בנויה בצורה מעניינת. אני מעריך שיהיו  אלף חברי עמותה שיביאו באזור מיליון וחצי ש”ח. יש גם ספונסרים. זה חלום של כל אחד בסופו של דבר. בעל בית אני לא אהיה, אבל אעשה את מה שאני כן יכול ושמח שיש איתי בעלי בית, זה דבר יפה וטוב”.

אחת הידיעות שיצאו בסופ”ש דיברה על שיתוף פעולה אפשרי שלכם עם מכבי ת”א ומושאלים. זיו אריה גם עבד במכבי המון שנים. יש דיבור כזה?
”לא רוצה להגיד דברים שאני לא יודע. לידיעתי זה לא כך. אם נוכל נעשה בשמחה שת”פ ונביא מי שמתאים. לא נהיה קבוצת בת, בטח שלא של מכבי ת”א. קדימות על שחקנים הלוואי שנקבל, אני לא מאמין שזה יקרה כי יש למכבי את בית”ר ת”א בלאומית. השחקנים גם מקבלים דקות שמכבי מבקשת. אנחנו הפועל ירושלים ולא קבוצת בת. אם יהיו שחקנים ראויים ממכבי ת”א אז כמובן שנשמח להשתפר ולהשתדרג. מכבי ת”א זה מקום שאפשר לקחת ממנו שחקנים”.

אוהדי הפועל ירושלים חוגגים (אורן בן חקון)אוהדי הפועל ירושלים חוגגים (אורן בן חקון)

יש המתנה לשיבוץ המשחקים ולראות מתי הדרבי מול בית”ר?
”אני מגיע ברביעי לארץ כדי לחגוג ולהיות בשבועיים האחרונים של הליגה. בית”ר זה ה-משחק שאני מחכה לו, אני מקווה שזה יהיה במחזור הראשון”.

מה נאחל לך לסיום? 
“להמשיך ליהנות ולשמוח. להיות חלק מדבר גדול שהוא הפועל ירושלים. זו לא קטמון וחשוב לציין, זו קבוצה חדשה בשל הפועל ירושלים. אני הייתי בקטמון ואני אחד מהם, אני לא נגד, אבל זה נוגע ברגשות של אוהדים. זו קבוצה מאוחדת, לקחנו את האותנטיות של ירושלים עם הניהול הנכון של קטמון איחדנו את זה. ירושלים עלתה ליגה ולא הפועל קטמון, זו קבוצה של אוהדים שעלתה והיא פה כדי להישאר”.