בניגוד לכל התחזיות לפיהן השחקנים שלנו לא בכושר מפני שהם לא משחקים בקבוצות שלהם, בסך הכול הנבחרת הייתה שווה ניצחון על צפון מקדוניה, הגיעה למספיק מצבים ושלטה כמעט בכל המחצית השנייה, מה שצריך היה להספיק בשביל להתבסס במקום השני ולחכות לימים בהם נהיה בכושר יותר טוב.

בפועל אמנם הנבחרת רצתה, נלחמה וניסתה, אבל יותר מדי שחקנים היו ביום חלש ואפילו נגד צפון מקדוניה, נבחרת מהפחות טובות בבית, זה לא הספיק. כי כשביברס נאתכו, שצריך להיות הברומטר של הקישור, מאבד 20 כדורים במשחק, אז חוסר הדיוק הזה הוא בעוכרינו. לידו דור פרץ, שפתח את העונה בכושר רע מאוד והמשיך היום במשחק חלש. כך שכל הקישור והלב של הנבחרת פגם בשטף המשחק וגרם ליותר מדי איבודי כדור.

ביברס נאתכו מאוכזב. הברומטר איבד 20 כדורים (רדאד ג'בארה)ביברס נאתכו מאוכזב. הברומטר איבד 20 כדורים (רדאד ג'בארה)

גם התפקוד של מנור סולומון בחצי הראשון היה רע מאוד. מנור הוא שחקן כנף ולא שחקן אמצע. כל החכמה היא לבודד אותו באחד על אחד מול המגנים, שם הוא יכול לעשות פלאים כמו שעשה בשער היתרון.

מונס דאבור לא היה במשחק ולא תרם את חלקו, ניכר עליו שהוא לא בכושר משחק, ואילו ערן זהבי אמנם כבש שער ונתן עוד 200% במאמץ, אבל זה לא ערן זהבי החד שאנחנו מכירים.

נגד נבחרת כמו צפון מקדוניה אסור להיות חשופים ליותר מדי מצבים, המקדונים הגיעו לפחות ל-4-5 מצבים של 100% גול, וזה מראה על חוסר תיאום בהגנה. ועם כל הביקורת הזו, אני עדיין חושב שנבחרת ישראל הייתה שווה ניצחון. הגיע לה על המאמץ, הרצון הרב, הלחימה והאכפתיות.

מונס דאבור מאוכזב. ניכר שהוא לא בכושר (רדאד ג'בארה)מונס דאבור מאוכזב. ניכר שהוא לא בכושר (רדאד ג'בארה)

אם השחקנים היו מגיעים בכושר טוב, הם היו עוברים את המשוכה בקלות. זו חכמה בדיעבד לבקר את אנדי הרצוג. אמנם ההימור שלו נכשל, אבל גם אחרי התיקו אני לא רוצה לבקר את המאמן כי הנבחרת נתנה 200% וכשלא מצליחים לנצח את צפון מקדוניה אז אנחנו בבעיה. בירם כיאל, השחקן הטוב ביותר בקמפיין, היה טוב בחצי השעה בה הוא שיחק. אם הוא יכול לשחק חצי שעה, לדעתי גם היו צריכים לפתוח עמו.

לסיכום, אני מעריך את המאמץ המטורף שהשחקנים נתנו, אבל סתם איבדנו שתי נקודות יקרות. אם לא מנצחים את צפון מקדוניה בבית, כמובן שיהיה קשה לעלות. לגבי המשחק מול סלובניה ביום שני - כמו בעבר, תמיד קשה לנו להוציא נקודות בחוץ. אבל ראינו במשחק הראשון שהיה בישראל שסלובניה ברמה שלנו וזה אפשרי, כמו שהיה אפשרי במשחק בו אירחנו אותם ולא עשינו זאת. זו לא נבחרת מהמעצמות הגדולות. השאלה היא באיזה מצב יגיעו שחקני הנבחרת שלנו, כאשר יש כל כך הרבה שחקנים שלא נמצאים בכושר משחק, ובהתחשב בכך שאחרי המאמץ שהם השקיעו, הם בוודאי יצטרכו להתמודד עם עייפות מצטברת.