נבחרת ישראל רשמה ביום שני האחרון הפסד 3:2 כואב במיוחד לסלובניה בחוץ במסגרת מוקדמות יורו 2020, הפסד עצוב, שהגיע בדקה ה-90 ובעצם חיסל כמעט סופית את סיכוייה להפתיע ולהעפיל לטורניר. מי שהיה נראה מאוד נסער בתום ההתמודדות הוא המאמן, אנדי הרצוג, שערך היום (רביעי) מסיבת עיתונאים בה המשיך את אותו קו ודיבר בכנות.

אגב, לפני מסיבת עיתונאים נכנס אוהד של נבחרת ישראל והחל לדבר עם הרצוג חצי בעברית חצי באנגלית וצעק מה לדעתו הבעיות של נבחרת ישראל לאורך השנים, כאשר הנוכחים התקשו להוציאו מהחדר בזמן שהוא המשיך לצעוק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הרצוג: צריכים לנצח בכל ארבעת המשחקים

הרצוג פתח ואמר: “הייתה לנו הזדמנות בשני המשחקים להשיג יותר נקודות. המקום החמישי לא נראה טוב. בשביל שיהיה סיכוי צריכים לנצח בכל ארבעת המשחקים. אני רוצה שנעלה עם ביטחון, אבל במצבים מסוימים אין לנו משמעת טקטית. זו בעיה גדולה עבורנו”.

העתיד שלו: “נראה. אני אוהב את מה שאני רואה. הם נותנים הכול. הדבר החשוב ביותר הוא לראות את הגישה של השחקנים, אבל מצד שני זה תלוי בתוצאות. אנחנו במקום החמישי ואני לא יכול להיות שמח. היינו קרובים להצלחה, אבל דברים לא הלכו בכיוון הנכון. לא יודע מה יקרה בעתיד. מתרכזים באוסטריה. זה המשחק הכי קשה בבית. כולם קצת מאוכזבים אחרי ההפסד. יודעים שאפשר לנצח באוסטריה, רק לא לבצע את הטעויות”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אוהד פורץ למסע"ת הנבחרת של אנדי הרצוג

היחסים בינו לבין השחקנים: “אני לא פה כדי להיות החבר של השחקנים. יש יחסים טובים, אבל צריכים להגיד את האמת בחדר ההלבשה. רוצה לבדוק אם השחקנים עדיין מאמינים בי”.

ההפסד בסלובניה: “חייבים לשנות דברים באופן מיידי בתחומים שונים בהם יש לנו חולשות. אלו לא רק הדקות האחרונות. הובלנו 1:2, סלובניה הלכו אחורה. ספגנו את השער השני. הנבחרת לא ניצלה את המומנטום. היינו באותו רגע יותר טובים. תקפנו במקום לשלוט במשחק. את זה צריך לשנות”.

הרצוג עם השחקנים. "לא חבר שלהם" (רדאד ג'בארה)הרצוג עם השחקנים. "לא חבר שלהם" (רדאד ג'בארה)

הביקורת שהעביר אחרי המשחק: “כשאמרתי שהשחקנים לא מקצוענים התכוונתי שצריכים להיות חכמים יותר. אמרתי להם שצריכים משמעת טקטית טובה יותר, במיוחד בהגנה. זו הסיבה שאיבדנו נקודות. זה קשור למשמעת הטקטית. לא להפוך את זה לקל יותר ליריב. זו לא רק חוליית ההגנה אלא כל השחקנים. אני רוצה שהשחקנים ייצאו מאזור הנוחות. שלא יגידו שיחקנו טוב אבל לא ניצחנו. בגלל זה אנחנו במקום החמישי”.

האם ישן אחרי המשחק: “לא ישנתי מספר שעות אחרי המשחק כי היינו במטוס. אתה מנתח את זה ואתה מתקדם. אני תמיד חושב חיובי”.

שילוב צעירים: “אנחנו לא מוותרים על שני המשחקים הבאים. רז שלמה היה מרשים באימונים והוא שחקן לעתיד. העליתי את שון וייסמן פעם ראשונה בהרכב והוא היה טוב. חשוב לשלב שחקנים לעתיד. חשוב ששחקנים צעירים משחקים בליגה. אל תגידו לי שמישהו בן 21 או 22 צעיר מדי”.

בויאן יוקיץ' מול שון וייסמן (רויטרס)בויאן יוקיץ' מול שון וייסמן (רויטרס)

המצב של דאבור: “אמרתי לדאבור שהוא צריך להמשיך להילחם. הוא טוב כמו החלוצים האחרים בסביליה, כמו דה יונג. הוא צריך להראות למאמן שהוא מוכן. הוא שחקן מפתח עבורנו”.

לקראת אוסטריה בחודש הבא: “אחשוב על זה בימים הקרובים. צריכים למצוא שיטת משחק כדי לנצח אותם”.

שינוי המנטליות: “לא רוצה לשמוע את המילה מנטליות של מפסידים. זה קשור למשמעת טקטית ואת זה צריך לשפר. על זה דיברתי עם השחקנים בחדר ההלבשה”.