יותר מחצי עונה בליגת העל כבר מאחורינו, תקופה שכללה לא מעט הפתעות בכדורגל הישראלי. חלון ההעברות של ינואר כבר בפתח והקבוצות יחפשו לקלוע ברכש על מנת להגיע לחלק המכריע של העונה עם כלים שוברי שוויון. עם כניסתו של הסגר המהודק שהוביל להשבתת הספורט לתקופה הקרובה, זמן שלכם האוהדים לסכם את מה שראיתם עד כה מקבוצתכם ולהכריע מה השינויים שצריכים לבוא.

והפעם – מכבי תל אביב. אלופת השנתיים האחרונות עברה עליות וירידות בזמן קצר. בשעה שבאירופה הגיעה עד לשלב 32 האחרונות שם תפגוש את שחטאר דונייצק ומנור סולומון, בליגה המצב הרבה פחות מעודד עבור הצהובים, שכבר הספיקו לפטר את המאמן גאורגיוס דוניס בחצי העונה שחלפה ולהעניק את המושכות לפטריק ואן לוון, כשהקבוצה במקום השני ואחרי 15 מחזורים רשמה רק 7 ניצחונות וספגה 15 שערים, פי 1.5 מהעונה שעברה כולה.

פטריק ואן לוון. מנסה לתקן (רדאד ג'בארה)פטריק ואן לוון. מנסה לתקן (רדאד ג'בארה)

גם במאזן הסטטיסטי, באדיבות מנהלת הליגות לכדורגל, האלופה לא מקבלת תרומה משמעותית. אמנם יונתן כהן במקום השני בליגה בשערים (7) ודן ביטון המוביל בבישולים (6), אך בכל הקשור ליצירת מצבים ואיומים המצב לא מספק עבור מכבי ת”א, כשלמעט כהן וביטון, שאר השחקנים אינם בפסגת המדדים המשמעותיים ומספקים תרומה דלה ביחס לקבוצה שרצה לתואר. 

בגזרת הרכש האלופה צירפה בחזרה את אנדרה ז’ראלדש ששוחרר מאפואל ניקוסיה ושב למועדון אחרי חצי עונה בקפריסין, אך עושה רושם שהצהובים לא יוכלו לנוח על זרי הדפנה בחודש הקרוב וזקוקים לרכש שובר שוויון על מנת לצמצם את הפער מהפסגה (8 נקודות) ובעיקר לחזור ולהציג כדורגל חיובי.

כעת, הזמן שלכם האוהדים להכריע בסוגיות השונות בסקר מיוחד. מי הרכש שצריך להגיע בינואר למכבי ת”א, ממי המועדון צריך להיפרד, האם הקבוצה תלך כל הדרך לעבר האליפות, מאיזו קבוצה אתם הכי חוששים בליגה, מה דעתכם על התפקוד של מיץ’ גולדהאר, מה דעתכם על השארתו של ואן לוון כמאמן, מי הצטיין ומה הציון שאתם מעניקים לקבוצה על חצי העונה שעברה? בנוסף, אתם האוהדים מוזמנים לשלוח את העצות שלכם לקבוצה לעמוד הפייסבוק של ONE, וההערות המובחרות יופיעו בכתבה מיוחדת. צאו לדרך.