אוהבי הכדורגל בארץ מתמוגגים לקראת המשחק הערב (שני) ב-21:15, כאשר ארגנטינה וליאו מסי יפגשו את אורוגוואי של לואיס סוארס למשחק ידידות בניחוח דרום אמריקאי על הדשא בבלומפילד. רגע לפני המשחק, זה בדיוק הזמן להיזכר בפעם הקודמת בה הפרעוש היה כאן בישראל עם ברצלונה, בשנת 2013, על הדשא באותו האצטדיון היפואי שלפני השיפוץ.

ב-3 באוגוסט 2013 ברצלונה הגיע לישראל למספר אירועים בסימן של שלום ואחווה, או כמו שאמר נשיא בארסה דאז, סנדרו רוסיי: “מטרת הביקור הינה קידום הסובלנות וההבנה, דרך הילדים ובאמצעות ערכי הספורט”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בפעם הקודמת שמסי היה בבלומפילד

בשעה 14:00 נחתה ברצלונה בנתב”ג לקול תשואות האוהדים שהגיעו לקבל את פניהם בנמל התעופה. מיד לאחר מכן נסעו מסי ושחקני הבלאוגרנה לבית מלון ‘ענבל’ בירושלים, שם ביקרו בהמשך היום בכנסייה בבית לחם והתקבלו בהתלהבות והתרגשות רבה. בהמשך, הגיעה אלופת ספרד לאימון ראווה בחברון לעיני אלפי צופים נרגשים, שם גם חתמו לילדים על כדורים וחולצות וכן הצטלמו עימם.

ביבי עם שחקני בארסה (משה חרמון)ביבי עם שחקני בארסה (משה חרמון)

ביום השני לביקור, ביקרו מסי וברצלונה בכותל המערבי, שם הצטלם הפרעוש עם כיפה על ראשו וכמובן לא פספס הזדמנות להטמין פתק לכותל. אחר כך נפגשו שחקני הקבוצה עם שמעון פרס, נשיא המדינה דאז, בבית הנשיא בירושלים, ולאחר מכן הגיעו לפגישה יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במלון בכפר המכביה ואף ערכו אימון מיוחד איתו ועם רעייתו.

מסי לוחץ לפרס את היד (חגי ניזרי)מסי לוחץ לפרס את היד (חגי ניזרי)

לאחר שלל הביקורים, זמן לקצת דשא. בסביבות השעה 18:30 עלו ליאו מסי ושחקני ברצלונה לאימון ראווה על הדשא בבלומפילד יחד עם ילדים יהודים וערבים, שם נרשם רגע שחקוק היטב בזיכרון אוהדי הכדורגל בישראל כאשר מסי ושמעון פרס התמסרו ביניהם בטרם פתיחת האימון.

מסי בירושלים (יניב גונן)מסי בירושלים (יניב גונן)
מסי מטמין פתק (משה חרמון)מסי מטמין פתק (משה חרמון)
מסי מתחבק עם פרס (חגי ניזרי)מסי מתחבק עם פרס (חגי ניזרי)
מסי מקפיץ (חגי ניזרי)מסי מקפיץ (חגי ניזרי)
מסי מתמסר עם פרס (יניב גונן)מסי מתמסר עם פרס (יניב גונן)
פרס ומסי מחליפים מסירות (יניב גונן)פרס ומסי מחליפים מסירות (יניב גונן)
מסי מודה לקהל בבלומפילד (חגי ניזרי)מסי מודה לקהל בבלומפילד (חגי ניזרי)
פרס עם שחקני ברצלונה (חגי ניזרי)פרס עם שחקני ברצלונה (חגי ניזרי)