אחרי מהפך בסגל השחקנים, הפועל חדרה פתחה הבוקר (ראשון) באופן רשמי את עונת 2020/21 עם לא מעט פנים חדשות. הקבוצה של שרון מימר עברה מתיחת פנים רצינית עם עזיבתם של שמונה שחקנים בכירים במהלך הקיץ הקצר שעברו הקבוצות וצירפה כאמור לא מעט שחקנים חדשים, אך עוד נותרה יתומה בין הקורות. 

בתוך כך, חדרה גיששה אצל מ.ס אשדוד במטרה לצרף את יעקב בריהון, כאשר גם הפועל קטמון מהליגה הלאומית התעניינה בקשר, כך נודע ל-ONE היום (ראשון). בריהון מחזיק בחוזה לעוד שנתיים בקבוצה מעיר הנמל. 

יעקב בריהון חוגג (חגי מיכאלי)יעקב בריהון חוגג (חגי מיכאלי)

הקבוצה של שרון מימר מחפשת חיזוק והחלה לבדוק את מעמדו של הקשר בן ה-27 שהגיע בקיץ שעבר מבית״ר ירושלים אחרי שאשדוד רכשה 50 אחוזים מכרטיסו. הקשר חווה תאקל בינואר האחרון עם רן בן שמעון עם הגעתו של המאמן, במהלכו אף אמר לו לחפש קבוצה אחרת, אך מאז הספיק להתנצל ולחזור לשחק תחת שרביטו. 

יעקב בריהון מול רז נחמיאס (חגי מיכאלי)יעקב בריהון מול רז נחמיאס (חגי מיכאלי)

עקב העומס שיש על עמדות ההתקפה של הקבוצה והחוזה הדי כבד שמחזיק בריהון (חתום לעוד שנתיים ועתיד לקצץ משכרו כמו שאר חבריו לקבוצה) נראה כי אשדוד תסכים להעברה שלו לקבוצה אחרת שתסכים לשלם את שכרו וזאת בכפוף להסכמתו למעבר, כאשר גם אופציית השאלה יכולה להיות טובה עבור הצדדים בסיטואציה הנוכחית.

שרון מימר ושחקני הפועל חדרה באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)שרון מימר ושחקני הפועל חדרה באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)

באימון הפתיחה ניתן היה לראות תשעה שחקנים חדשים כשפיראס מוגרבי, ירדן כהן, ריף מסיקה, עומר לקאו, עבדאללה עזאם, עבדאללה ג'אבר, גיל סלם, סהר דבאח ודור מוסקוביץ' ערכו אימוני בכורה במועדון. במקביל, החלוץ שובל גוזלן, שנמצא כזכור חיובי לנגיף הקורונה, כמובן נעדר מהאימון ויצטרף עם החלמתו לחבריו החדשים.

שחקני הפועל חדרה באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)שחקני הפועל חדרה באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)

שחקני הרכש הצטרפו למי שנשארו מהעונה שעברה ביניהם הקפטן מנשה זלקה, דיא לבאבידי, וויסאם רבאח, עדי טבצ'ניק, גלעד אברמוב וכן שחקנים נוספים ממחלקת הנוער. גם הבלם ג'ונתן סיסה, שנעדר במחצית העונה שעברה עקב פציעה וניתוח שעבר, התייצב לאימון אחרי השיקום שעבר בישראל. חדרה כבר סיכמה עם זר נוסף, הקשר הקמרוני רודריג בונגונגי, שצפוי להגיע רק לקראת סוף השבוע, בזמן שאנגוסה סונזו ופבלו גאנט הודיעו כי לא יגיעו. 

ג'ונתן סיסה באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)ג'ונתן סיסה באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)

באשר לעמדת השוער, במועדון עומלים למציאת השוער שיחליף את אוסטין אג׳ידה בין הקורות, כפי שפורסם בעבר, המועמדים המובילים הם עומרי גלזר, אריק ינקו ויואב ג׳ראפי, בעוד מגעים ראשוניים עם כל אחד מהם כבר החלו. במועדון גם שמרו כתוכנית מגירה את האפשרות כי אולי ישאירו בכל זאת את אג׳ידה עצמו אך העידו גם באוזניו כי המטרה המרכזית היא שוער ישראלי.  טבצ׳ניק יישאר בעמדת השוער השני אך יקבל הזדמנויות במהלך העונה. 

עבדאללה ג׳אבר באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)עבדאללה ג׳אבר באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)

כזכור, גם הצוות המקצועי של מימר עבר ריענון, כאשר רן קוז'וק מונה לעוזר המאמן במקומו של רון קלר, שעבר לאימון קבוצת הנוער. הצוות המקצועי יכלול העונה גם את אהרון בויקו ואת המאמן המנטלי אוהד בק, וכמובן את מאמן הכושר דוד בובליל ואת מאמן השוערים מאיר טלבי.

פיראס מוגרבי (שלומי גבאי, הפועל חדרה)פיראס מוגרבי (שלומי גבאי, הפועל חדרה)

"מאוד מרגש לפתוח את העונה החדשה במקום שאני מאוד אוהב ומאוד רוצה שנצליח ביחד״ אמר המאמן שרון מימר, ״המטרה היא להמשיך את כל התהליך הזה של חדרה ואת הכבוד שחדרה מביאה לעיר. כרגע אנחנו רק בהתחלה, עדיין לא יודעים איך הקבוצה תיראה. עובדים מאוד קשה, גם אני וגם ההנהלה, כדי לבנות פה קבוצה שתייצג את חדרה בכבוד. אני בטוח שזה יקרה בסוף. חדרה שמה את עצמה במקום טוב בליגת העל ויבואו שחקנים טובים".

שרון מימר והצוות המקצועי (שלומי גבאי, הפועל חדרה)שרון מימר והצוות המקצועי (שלומי גבאי, הפועל חדרה)

"כרגע התמקדנו בשחקנים שיקבלו הזדמנות להוכיח שהם שווים ליגת העל ומי שייקח את ההזדמנות יקבל את הבמה. נמשיך בדרך הזו ונקווה שהשחקנים יתחברו לזה ויעזרו לחדרה. קורונה? אנחנו מנסים לתמרן ולשמור על המותג שלנו, הכדורגל, כמה שיותר בחיים. אסור לנו לאבד אותו. נקווה בשביל כל עם ישראל שהכל יירגע".

ריף מסיקה באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)ריף מסיקה באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)

הקפטן מנשה זלקה התייחס גם הוא לפתיחת העונה החדשה: ״מאוד מרגש לפתוח שוב עונה בליגת העל. זה לא מובן מאליו עבור קבוצה כמו חדרה, שמתחילה כבר שנה שלישית בליגה הבכירה. ברור לכולנו שאנו נמצאים בתקופה לא רגילה, הקשיים ידועים, אבל אנחנו נמשיך לעשות את הכל על מנת להצליח ברמה האישית, לשמור על הבריאות וכמובן לעמוד במטרות של המועדון".

מנשה זלקה (דן יידוב)מנשה זלקה (דן יידוב)

עומר לקאו שהצטרף רק לפני ימים ספורים למועדון באופן רשמי בהשאלה מעירוני קריית שמונה: "אני מתרגש מאוד, מאוד רציתי להגיע לחדרה, שמעתי שזה מועדון חם וחממה לצעירים, מקום טוב עם אנשים טובים, אני מאוד שמח להיות פה. אני חושב שהשנה אני אמור לתת את הטון ואת עונת הפריצה שלי. מקווה שזה יקרה. אנחנו מצפים להגיע כמה שיותר רחוק, אפילו פלייאוף, ומעצמי כמובן אני מצפה לתת עונה הכי טובה שאפשר".

עומר לקאו באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)עומר לקאו באימון (שלומי גבאי, הפועל חדרה)