יותר מחצי עונה בליגת העל כבר מאחורינו, תקופה שכללה לא מעט הפתעות בכדורגל הישראלי. חלון ההעברות של ינואר כבר בפתח והקבוצות יחפשו לקלוע ברכש על מנת להגיע לחלק המכריע של העונה עם כלים שוברי שוויון. לאחר שתמה לה ההשבתה ואחרי דרמה ממושכת הכדורגל יחזור לפעילות בסוף השבוע, זה הזמן שלכם האוהדים לסכם את מה שראיתם עד כה מקבוצתכם ולהכריע מה השינויים שצריכים לבוא.

והפעם – מכבי נתניה. בהתאם לקבוצה צעירה, הצהובים-שחורים סובלים מעליות וירידות. פתיחת העונה של הקבוצה הייתה נהדרת ועם קצב מסחרר, שהביא גם את ה-0:7 המפלצתי על בני סכנין ומקום בצמרת הגבוהה של הטבלה. אולם בהמשך משהו נעלם אצל חניכיו של ריימונד אטוולד. למעשה, מאז ה-4:0 לאשדוד, הקבוצה איבדה לא מעט נקודות וצנחה עד למקום השביעי בטבלה, 7 נקודות ממכבי ת”א השנייה.

שחקני מכבי נתניה חוגגים עם חן עזרא (עמרי שטיין)שחקני מכבי נתניה חוגגים עם חן עזרא (עמרי שטיין)

בכל הקשור לסטטיסטיקות, באדיבות מנהלת הליגות לכדורגל, יונס מלדה (שכבר עזב לגנט), יהווה חיסרון משמעותי לקבוצה כאשר הוא ניצב בפסגת הכיבושים עם 7 שערים (שלישי בליגה) כשהוא גם מוביל אותה באיומים לשער (24), בעוד גבי קניקובסקי המבשל המוביל של היהלומים עם 5 (שני בליגה יחד עם מתיאה ליואיץ’) ושני למלדה באיומים. השניים, יחד עם חן עזרא שמוביל בקבוצה באיומים מחוץ לרחבה (11) ובמסירות מפתח מדויקות (9) הם השלישייה המובילה של אטוולד, שספג מכה עם עזיבתו של יונס לבלגיה ויצטרך למלא את החלל שהותיר.

היהלומים כבשו ב-15 מחזורים 23 שערים ונמצאים במקום השלישי בליגה (אחרי מכבי חיפה ומכבי ת”א), אך גם ספגו 19 שערים, יותר מכל 6 הקבוצות שניצבות מעליהם. נתניה, שקטעה רצף של שלושה הפסדים עם ניצחון על סכנין, צריכה לייצב את החלק האחורי אם בכוונה להתבסס בצמרת הגבוהה. יחד עם זאת, דני עמוס הציל את הקבוצה לא פעם בין הקורות, כאשר הדף 3 פנדלים מתוך 4.

כעת, הזמן שלכם האוהדים להכריע בסוגיות השונות בסקר מיוחד. מי הרכש שצריך להגיע בינואר למכבי נתניה, האם חסרונו של מלדה יהיה משמעותי, ממי המועדון צריך להיפרד, היכן הקבוצה תסיים את העונה, מאיזו קבוצה אתם הכי חוששים בליגה, מה דעתכם על התפקוד של הבעלים אייל סגל, מי הצטיין ומה הציון שאתם מעניקים לקבוצה על חצי העונה שעברה? בנוסף, אתם האוהדים מוזמנים לשלוח את העצות שלכם לקבוצה לעמוד הפייסבוק של ONE, וההערות המובחרות יופיעו בכתבה מיוחדת. צאו לדרך.