דירקטוריון מנהלת הליגות אישר היום (רביעי) את השימוש בתוספת יישום קו נבדל בתלת ממד למערכות ה-VAR, החל מעונת המשחקים הבאה. המערכת עושה שימוש בטכנולוגיית עיבוד תמונה מהפכנית, כדי להעלות קו נבדל וירטואלי הקשור למגרש, ללא חיישנים הנדרשים במצלמות. הקביעה של קו הנבדל תיעשה באופן אוטומטי תוך מספר שניות. המערכת החדשה מבטיחה רמת אמינות גבוהה גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים, כמו שלג, ערפל ועשן, וגם באצטדיונים קטנים מאוד.

יו"ר המנהלת, ארז כלפון, התייחס לנושא השופטים וכלי העזר: "לקחנו על עצמנו להיות אחת מהליגות הראשונות בעולם שמכניסה את ה-VAR וכולנו ראינו את החשיבות של יכולת המערכת להתערב, ביחס למשחקים שעדיין משוחקים במסגרות בינ"ל ללא מערכת שכזו. רק בשבוע שעבר, במסגרת משחק בינ"ל במוקדמות הגביע העולמי, כדור שעבר את קו השער במלואו של נבחרת פורטוגל, לא אושר כגול. בהחלטה שלנו היום להשביח את מוצר ה-VAR, אנו לא רק מאפשרים יכולת מהירה וטובה יותר לקבלת החלטות של השופטים, אנחנו גם מוכיחים כי אנחנו ליגה שנמצאת בחזית הטכנולוגיה העולמית”.

ארז כלפון (אורן בן חקון)ארז כלפון (אורן בן חקון)

כלפון, לא שכח גם לגנות את גילויי האלימות נגד השופטים, לנוכח מרבית המקרים בחודשים האחרונים: “יחד עם זאת, טעויות שיפוט היו ויהיו גם בהמשך ואין שום תירוץ או סיבה לתקיפה של שופטים. אני מגנה בכל תוקף אלימות כנגד שופטים, בטח ובטח כזו שנעשית ע"י בעלי תפקידים ואני מצפה מכם כבעלים להעביר את המסר לכל נושאי התפקיד במועדונים. אנו דורשים ומצפים מבתי הדין להפעיל עונשים כבדים כנגד בעלי תפקידים ובמקביל נפעל לענישה גם במסגרת המנהלת".

בכר: שיחקנו התקפי, באנו לנצח את המשחק