בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM שוחחנו הערב (שני) עם מנחם קורצקי, מאמן הפועל חדרה, שאחרי התיקו הדרמטי מול הפועל תל אביב אתמול סיפר על קבוצתו החדשה ובין היתר חשף גם על הבעיה הבריאותית עמה הוא מתמודד בשנה האחרונה.

ערב טוב מנחם, לא נעים להגיד אבל איך יכול להיות שקבוצה שנלחמת על החיים שלה מול יריבה ישירה סופגת בדקה 97.
“יצאתי מתוסכל מאוד. לא פתחנו טוב את המשחק, חצי שעה ראשונה לא היינו במשחק. מחצית שנייה פתחנו טוב, ניטרלנו את הפועל ת”א, הם לא הצליחו לסכן אותנו. מבאס לקבל מקרן בדקה הזאת אבל אין מה לעשות. נבוא למשחק הבא יותר מוכנים”.

מדוע אתה לוקח קבוצות בסכנה?
“אני מציאותי. חזרתי מאירוע לא נעים אחרי תשעה חודשים בחוץ. ידעתי שלא אקבל קבוצה בפלייאוף עליון. עשיתי את החשבון שלי. אני שמח לחזור לכדורגל אחרי הרבה זמן. קיבלתי הצעה מחדרה, חזרתי, אני מאמין ביכולות שלי ושל הקבוצה. אני מוכן לאתגר, בא בכל הכוח. הצלחנו לייצר 4 נקודות מתוך 6 ואני מקווה שנמשיך ככה”.

יש אנשים מעלייך כמו אורן גולן שיש להם דעות.
“אני יודע לקחת את ההחלטות ולשים את הדברים במקומם. אני סך הכל שבוע בתפקיד, אך אני מודע למה מדובר. אקשיב למה שיגידו לי אך אקבל את ההחלטות לבד”.

מנחם קורצקי (עמרי שטיין)מנחם קורצקי (עמרי שטיין)

מה עבר עלייך בשנה האחרונה?
“התעלפתי באמצע האימון בראשל”צ, חיידק תקף את האוזן שלי. איבדתי שמיעה, תקופת החלמה ממש לא קלה, הייתה תקופה של חצי שנה שסבלתי מאוד, זה לא עבר במאה אחוז. איבדתי את השמיעה באוזן. ברפואה לא יודעים להגיד ממה זה בא ומה קורה. זה לא קרה בגלל לחץ מהעבודה, זה יכול היה לקרות גם בסיטואציות אחרות. בהתחלה זה קצת חוסר ביטחון ופחד אבל הכל בסדר רצים קדימה”. 

לקראת המשחק מול מכבי ברביעי.
“תמיד קשה נגדם, נצטרך לבוא במוכנות שיא ולקחת נקודות. יש לנו מלחמה מול שלוש קבוצות ואנחנו מצפים לקרב רציני עד הסוף. אפשר להגיד שאבוא עם תוכנית משחק דומה למה שסכנין הגיעה מול מכבי. לא נבוא ונתיימר ללחוץ כל המשחק. נשמור, נצא למתפרצות וזו פחות או יותר תוכנית המשחק”.