1. אז נפתח, בניגוד לטרנד ולמקובל, במילה טובה לניסנובים המושמצים. השיפור שיודעת הפועל מאז פגרת ינואר הוא בעיקר תוצאה של מוטו ניהולי שהם דוגלים בו, ולא אתפלא אם למדו זאת מאביהם הדגול ניסן ז"ל. "לשמור גרוש לבן ליום שחור", בטח אמר להם לפני השינה, ובתרגום לשפת הכדורגל, זה אומר לשמור כמה גרושים לפגרת החורף, כי לך תדע איך פתחת את העונה ואיזו קבוצה בנית.

אז האחים הביאו את דן איינבינדר, ואת לידור כהן, ואת שלומי אזולאי וגם גיל יצחק אחד. אף אחד מהם הוא לא מראדונה או מוריס ז'אנו, חלק מהם אחרי השיא, אבל לעומת הקבוצה האיומה שנבנתה כאן בקיץ, הנה מילה לרעה לניסנובים, הקבוצה המדורגת הרבה פחות גרועה. ובכדורגל הישראלי של היום זה מספיק לניצחון בטדי על בית"ר, ומדובר בניצחון גדול, אפילו שוואליד באדיר לא כרע עם הצלחת לכיוון מכה.

שחקני הפועל ת"א חוגגים, ירדן שועה מאוכזב (אורן בן חקון)שחקני הפועל ת"א חוגגים, ירדן שועה מאוכזב (אורן בן חקון)

2. לו היינו סופגים שער בדקות האחרונות, שלא לדבר על שניים, היו הרשתות החברתיות ואתרי הספורט שוחטים את ניר קלינגר על שהעמיד בשליש האחרון של המשחק את הרכבת הקלה של ירושלים ברחבה של הפועל. אבל בית"ר של היום, על כל עטריה וירדניה, הייתה חלשה כל כך, עד כי הספיק ארנסטס שטקוס מצטיין אחד, שסוף סוף הביא לנו נקודות. ומהצד השני הספיק שער נהדר אחד של עומרי אלטמן, בסיוע אדיב של אושר דוידה המוכשר והבלם אוראל דגני, שהיה נחמד להוכיח שטעויות שלו יכולות לגרום לניצחון של הפועל ולא רק הפסד.

3. והנה בשורה עצובה לחברי אוהדי מכבי ולסתם שונאי הפועל. הפועל לא תרד. והיא לא תרד כי לקלינגר יש עכשיו סגל שאם הוא מוריד אותו, מוטב שיחזיר את תעודת המאמן שלו להתאחדות, ויחזור להיות פרשן מצוין. אז אמנם הוא במקום האחרון היום, אבל גם הוא יודע שהסגל שלו טוב מזה של סכנין, חדרה וכפר סבא, ושאסור שהירידה הראשונה של הפועל שלא תלויה בעונשים של ההתאחדות, תהיה רשומה על שמו. מצד שני, אנחנו מפסידים כל כך הרבה משחקי דרבי, אז אולי עדיף לאוהדי מכבי להתגבר על השמחה לאיד שכה אהובה עליהם, ולרצות שנישאר.

אלירן עטר ברחבה (אורן בן חקון)אלירן עטר ברחבה (אורן בן חקון)

4. ובקשה לי מהמנהלת לשעבר של הבימה, הגברת אודליה פרידמן. אנא ממך, עני בבקשה למכתבו של חברי היקר, עו"ד המוכשר אסף אלווייה שלפני יותר משבועיים (!) פנה אלייך בשמם של עשרות אוהדי הפועל בדרישה לגיטימית וצודקת להשיב להם את החלק היחסי ממחיר המנוי בעונה שעברה, בעבור המשחקים שבגלל בהלת הקורונה, נמנעה צפייתם בהם. ואני מתחיל להבין אולי את ידידי, שחקן התיאטרון והטלוויזיה המוכשר יואב לוי, שקפץ משמחה בזמן שנודע לו שוועדת האיתור, הו, כמה זה רציני, בחרה בך להיות המנכ"לית של הפועל. ולא, אם תמהתם, הוא לא אוהד הפועל, הוא אוהד מכבי.

5. ובסך הכל היה זה ערב מוצלח. גם ניצחנו בטדי, מכבי של שמעון הפסידה באיסטנבול, ואם היממה הזו תגמר בתיקו ומעלה מחר לחיפה בבלומפילד, אז בעזרת השם נוכל לחזור ולקרוא למכבי סגנית האלופה. אף אחד לא יודע מי הסגן של בר כוכבא, מקווה שהרבה יכירו את הסגנית של מכבי חיפה.

קלינגר ואיינבינדר אחרי הניצחון על בית"ר