עכשיו זה רשמי. הפועל תל אביב הודיעה למאמן הקבוצה קובי רפואה על סיום דרכו במועדון כששלחה אל המאמן מכתב פיטורים, מה שסולל את הצטרפותו של ניסו אביטן לקווים של המועדון האדום בשנתיים הקרובות.

כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, רפואה נפגש אתמול (שלישי) עם אחד מבעלי הקבוצה שרון ניסנוב, שקיבל החלטה חד צדדית כי המאמן לא ימשין בתפקידו במתחם חודורוב ויעזוב. היום, לאחר פגישה של ראשי המועדון עם המאמן המיועד הבא אביטן ורגע לפני שרפואה טס לחופשה פרטית בחו”ל, הוציא המועדון הודעה רשמית וסגר את הנושא.

קובי רפואה (שחר גרוס)קובי רפואה (שחר גרוס)

כידוע, עם הישארות הקבוצה האדומה בליגת העל חוזהו של המאמן בסך כ-700 אלף שקל ברוטו לעונה הבאה הוארך אוטומטית, כאשר למועדון אין כל סעיף שמאפשר לשחררו תמורת פיצוי של כמה משכורות. עם זאת, הבעלים מעריכים שהמאמן לא ‘יישב בבית’ יותר מדי, יחפש אתגר חדש וכמובן יהיה לו ביקוש, מה שיקזז את התשלומים מפיצוייו. בכל מקרה, צפוי מאבק משפטי בין הצדדים והסאגה הכספית לא נראית ככזו שתיפתר בקלות.

רפואה הגיע להפועל ת”א באוקטובר 2017 כשהייתה בליגה הלאומית במקומו של מוטי איוניר שפוטר. הוא החזיר את הקבוצה בתום אותה העונה לליגת העל, אולם לאחר עשרה מחזורים בלבד בליגה הבכירה פוטר מתפקידו. בינואר 2019 חזר לקבוצה ומונה בשנית במקום אופיר חיים והצליח להשאיר את הקבוצה בליגה הבכירה.

קובי רפואה (אחמד מוררה)קובי רפואה (אחמד מוררה)

בתוך כך, ל-ONE נודע לראשונה כי רפואה שוקל את צעדיו ועשוי לתבוע את הפועל ת"א על כך שפוטר וסביר להניח שלא יקבל כעת את מלא חוזהו עד לסיום העונה הבאה. "ההתנהלות כלפי קובי מזעזעת", אמרו בסביבתו. "ברור לכולם שהמו"מ של הבעלים עם ניסו אביטן לא התחיל רק היום, לא קשה להעריך את זה". רפואה שכר כבר את שירותיו של עורך הדין רועי רוזן.