מכבי חיפה עשתה את זה בגדול. הירוקים צמצמו הערב (ראשון) את הפער ממכבי תל אביב לשלוש נקודות בלבד, כאשר גברו 1:3 על בית”ר ירושלים באצטדיון סמי עופר, במה שהיה מבחן לא קטן עבור הירוקים. הקבוצה מהכרמל המשיכה ברצף התוצאות החיובי שלה ושימחה את האוהדים המקומיים עד הגג.

מאמן המנצחת, מרקו בלבול, אמר בסיום: “מקסים פלקושצ’נקו? אני שמח שהחילוף הצליח, לפעמים זה גם לא מצליח. מבחינה מקצועית אני חושב שבחצי הראשון לא היינו מספיק טובים, רוצה לראות את מכבי חיפה של החצי השני ולא הראשון, ניצחנו בצדק קבוצה חזקה שנמצאת במומנטום טוב”.

מרקו בלבול (עמרי שטיין)מרקו בלבול (עמרי שטיין)

המחציות הראשונות של הקבוצה: “יש לנו קבוצה צעירה וחדשה עם המון לחץ וציפיות ודווקא על זה צריך לעבוד – על הפתיחה שהיא לא כל כך טובה. בחצי השני משחקים יותר טוב, מדייקים יותר, מגיעים למצבים וגם הסיומת טובה יותר”.

השינוי שחל במכבי חיפה העונה: “אנחנו בונים על תשתית של שחקנים צעירים, אני שמח שהרכש השתלב מצוין, יש לנו חדר הלבשה חזק מאוד ולדעתי זה השינוי. אני תמיד מחפש לעשות את הכי טוב עבור מכבי חיפה, לפעמים גם לי לא מצליח אבל כרגע צריך להישאר צנועים ומרוכזים. שמח שכרגע גורמים לקהל להישאר אחרי המשחק, זו התשובה הכי טובה”.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם צ'ירון שרי (עמרי שטיין)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם צ'ירון שרי (עמרי שטיין)

הבחירה בפלקושצ’נקו ולא בעוואד או שועה: “יש לי כאב ראש בריא, יש לי סגל טוב ועל כל תפקיד יש מתחרים. השיקול היה להכניס עוצמות ופיזיות לקישור, יובל ונטע התעייפו ומקסים יודע לכבוש ולבוא מקו שני, גם רז מאיר נכנס מצוין למשחק וסגר את גרסיה, החילופים הוכיחו את שלהם לדעתי”.

עוד הוסיף המאמן: “לאורך כך התקופה אמרתי שנשחק בשתי שיטות, אבל מה שחשוב זה הסגנון שלנו, משחקים כדורגל התקפי ובאים במטרה לנצח, גם מול קבוצה חזקה. גם היום וגם מול הפועל ת”א חזרנו מפיגור לניצחון, הפעם החזרנו לאוהדים עם מחצית שנייה נהדרת. יש דברים שצריכים לשפר אבל יש גם מה לקחת להמשך. פחות מסתכל על הטבלה כרגע, בטח לא בנובמבר, מה שחשוב זה לקחת מה שלא עבד בחצי הראשון ולשפר ולתקן. לא אהבתי בפתיחה את משחק ההגנה, יש עדיין לאן להתפתח”.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם רוקאביצה (עמרי שטיין)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם רוקאביצה (עמרי שטיין)

דולב חזיזה הוסיף: “אין לי הסבר למה בחצי השני שיחקנו יותר טוב מהחצי הראשון, בחצי השני הייתה קבוצה אחת על המגרש, חשוב שהפכנו את התוצאה, בטח רגע לפני הפגרה. יש לנו את חדרה בעוד שלושה שבועות. השערים שלי? שמח שאני עונה במגרש, לא צריך להוסיף יותר מדי. יש הרבה כישרון בהתקפה, גם שרי, רוקאביצה ו-ווילדסחוט טובים”.

עוד הוסיף הקשר: “מרגיש באמת טוב לאחרונה שכל כדור שאני מקבל אני יכול לעשות משהו טוב ואני שמח שזה באמת קרה. שמח מאוד שמשבחים את מרקו, מגיע לו ואני עם הפנים קדימה. מסר להרצוג? שמח מההופעה שלי, להיות בנבחרת זו גאווה גדולה ואני מקווה לקבל הזדמנות להוכיח את עצמי בנבחרת. רוצה להמשיך ולתקוע יתד שם”. 

מרקו בלבול חוגג עם דולב חזיזה (רדאד ג'בארה)מרקו בלבול חוגג עם דולב חזיזה (רדאד ג'בארה)