מכבי חיפה חוותה הערב (שבת) רכבת הרים של רגשות במסגרת מחזור הפתיחה של ליגת העל לעונת 2019/2020. הירוקים חזרו פעמיים מפיגור כדי לפתוח את העונה עם 3:4 דרמטי ומטורף על הפועל רעננה, שעזרו למרקו בלבול לשחרר אנחת רווחה גדולה ולאסוף שלוש נקודות חשובות. 

המאמן הירוק, היה נסער, יחסית להרגלו, בסיום: “זה היה משחק משוגע. טעויות כאלה קורות אבל אסור שיקרו כשאתה רוצה לפתוח ברגל ימין. ידענו להתאושש ואחרי שהכנסתי את צ’ירון שרי יצרנו הזדמנויות. הם שוב הבקיעו מפנדל, שלדעתי לא היה, אבל אחרי זה הלכנו על כל הקופה, הפכנו ואני מאושר מהתוצאה בסופו של דבר. יש הרבה מה לשפר אבל טוב לעשות את זה כשאתה מנצח”.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם ניקיטה רוקאביצה (עמית מצפה)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם ניקיטה רוקאביצה (עמית מצפה)

היכולת של שחקני הרכש: “שרי לא בכושר, הוא לא עשה הכנה אבל אני מרוצה ממה שראיתי ממנו. אני מרוצה מכל שחקני הרכש, אבל עדיין לא השלמנו את הסגל, אנחנו רוצים יותר עומק.

היכולת ההגנתית: “אני חושב שאי אפשר לנתח את ההגנה לפי משחק אחד, נגד שטרסבורג ההגנה הייתה פנטסטית. היו טעויות היום וזה חלק מהמשחק. יש פה סגל מאוד צעיר שהתמודד עם הרבה לחץ וציפיות של פתיחת עונה. אני שמח שידענו לצאת ממצב לא נעים ולנצח”.

ניקיטה רוקאביצה, שכבש את הצמד שהביא את הניצחון, הוסיף: “אני חושב שהראנו אופי ויכלות. היה משחק קשה והבחורים עשו עבודה נהדרת מבחינה מנטלית. לא ויתרנו ונלחמנו עד הסוף. ההחמצות? זה הכדורגל אם תבקיע מכל מצב תנצח תמיד”.

ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמית מצפה)ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמית מצפה)

הדרבי במחזור הבא: “הדרבי תמיד מיוחד ואנחנו מתכוננים לכל משחק כאילו הוא האחרון. עבדנו קשה בהכנה ואנחנו נמשיך להשתפר בתקווה שבשבוע הבא נביא את אותו האופי ואותה התשוקה”.

בצד המפסיד, מנחם קורצקי החמיא לשחקניו למרות האכזבה: “זה מאוד מאכזב. הגענו למצב שהמשחק היה בידיים שלנו והדברים זרמו אלינו. אני מלא גאווה בשחקנים שלי שנתנו פה הכל וחבל לי שזה נגמר ככה על שני מצבים נייחים שלא היינו מרוכזים. היינו יכולים להוציא מפה יותר מנקודה, היינו צריכים לשמור על ריכוז. עשינו טעויות של חוסר ריכוז בדקות האחרונות של שתי המחציות, אבל אני לא בא בטענות לשחקנים שלי, יש לי קבוצה חזקה.

מנחם קורצקי (עמית מצפה)מנחם קורצקי (עמית מצפה)

הסגל שברשותו והעתיד: “אנחנו רוצים לייצר נקודות וביטחון בתחילת הדרך. צריך טיפה להתחזק כי מה שהכריע היום היו החילופים שלהם לעומת שלנו. בסך הכל לבוא לפה ולהבקיע שלושה שערים זה מעודד”.