במכבי חיפה לא הסתירו את הסיפוק מהעובדה שעל פי אתר מחקרי הכדורגל CIES Football Observatory, אשר בדק ב-42 ליגות ברחבי העולם, כולל בליגת העל, מיהם השחקנים בעלי אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר במשחקי הליגה בתקופת הקורונה, נמצא בראש הבלם עופרי ארד עם 72% הצלחה, אחרי שניצח ב-18 מתוך 25 המשחקים בהם לקח חלק.

ארד הוא ללא ספק אחד מסיפורי ההצלחה של חיפה העונה וגם מחר (רביעי) ב-20:45 הוא יעמוד במרכז ההגנה יחד עם בוגדן פלאניץ' במשחק הגביע מול מכבי פתח תקווה בו מתכנן המאמן ברק בכר מספר שינויים.

בכר ואצילי לקראת מכבי פ"ת בגביע

על ההצלחה של ארד אמרו בחיפה: “מה שהצליח לשפר ולהפוך את ארד לבלם איכותי וטוב יותר זה בעיקר בוגדאן פלאניץ'. חשוב מאוד מי הבלם שמשחק לידך והשילוב פלאניץ'-ארד מוכיח את עצמו כל פעם מחדש. פלאניץ' עושה את ארד גדול. ארד מעבר לאישיותו הטובה שקט מאד עם הכדור וקורא יפה את המשחק. ארד בשלבי התקדמות טובים”.

המאמן ברק בכר אמר: “כמיטב הקלישאה, משחק גביע שאין דרך חזרה. צריך לתת את הכול במטרה לעלות שלב. זאת קבוצה טובה שניצחה אותנו לא מזמן בבית, אבל אין לי ספק שנבוא אחרת, בסגל יותר טוב ובמומנטום יותר טוב, ונעשה הכול כדי לעבור שלב”. 

ברק בכר (רדאד ג'בארה)ברק בכר (רדאד ג'בארה)

עומר אצילי הוסיף: “גביע זה לא קל, בטח לא מול קבוצה שהפסדנו לה לפני עשרה ימים, אנחנו נבוא מוכנים, נקווה לעשות את העבודה שלנו ולעבור שלב, שמחים גם שהקהל חוזר להיות איתנו בסמי עופר וחובת ההוכחה היא עלינו”.

עומר אצילי (עמרי שטיין)עומר אצילי (עמרי שטיין)

אחרי הניצחון מול בני יהודה, בחיפה נערכים למשחק הגביע מתוך מטרה שלא למעוד ולעבור לשלב רבע הגמר. הירוקים יוכלו לחוות לראשונה העונה במשחק בית את העידוד מצד 1,500 אוהדים שיגיעו לאצטדיון סמי עופר. חלק מהאוהדים מבין המנויים שהוגרלו ראו את הירוקים מנצחים בבלומפילד מול בני יהודה.

אוהדי מכבי חיפה בבלומפילד (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי חיפה בבלומפילד (רדאד ג'בארה)

הבשורה הטובה מבחינת בכר היא העובדה שלרשותו יעמדו חוסה רודריגס ויובל אשכנזי שנפצעו במהלך המשחק בראשון, הוחלפו אך נטלו חלק באימון. מי שייחסר מהסגל באופן ודאי הוא המגן סאן מנחם עקב צבירת כרטיסים צהובים. טאלב טוואטחה, שכפי שפורסם לראשונה ב-ONE נגרע מהסגל בגלל עבירת משמעת, חזר להתאמן, נראה טוב באימון ואף תורגל ב-11. בחיפה משוכנעים שהמסר לטוואטחה הועבר באופן חד משמעי.

אחד השחקנים אשר צפויים לזכות למנוחה הוא הקפטן נטע לביא. לחיפה מצפה כבר בסוף השבוע משחק ליגה חשוב מאוד מול מכבי נתניה ובכר דיבר לא אחת על הצורך לאפשר מנוחה לחלק מהשחקנים. במקרה כזה מי  שעשוי להיות מוצב במרכז הקישור הוא צ'ירון שרי או דולב חזיזה. גודסוויי דוניו שנכנס כמחליף מול בני יהודה ועשה רושם טוב צפוי הפעם לקבל קרדיט במרכז ההתקפה.

ההרכב המשוער: ג'וש כהן, רז מאיר, בוגדן פלאניץ', עופרי ארד, טאלב טוואטחה, חוסה רודריגס, מוחמד אבו פאני, דולב חזיזה, צ'ירון שרי, עומר אצילי וגודסווי דוניו (ניקיטה רוקאביצה).