איהב אל עביד, שחקן הכנף בן ה-20, חתם היום (חמישי) במכבי חיפה ל-3 שנים עם אופצייה לעוד שנתיים. השחקן, שהצטרף לירוקים לחמש שנים (שלוש ועוד אופצייה לשנתיים נוספות), גדל במחלקת הנוער של בית"ר תל אביב-בת ים ובעונה שעברה שיחק בקבוצה הבוגרים וכבש 12 שערים בכל המסגרות.

כאמור, השחקן הגיע למכבי חיפה לאחר סיכום בין הקבוצות על רכישתו וחתם לשלוש שנים, עם שנתיים נוספות כאופציה, באמצעות סוכנו, דודו דהאן. אל עביד מחלים משבר בידו ואמור לחזור לאימונים עם מגע בתוך כחודשיים, השחקן אמר לאחר החתימה: "אני שמח לחתום במכבי חיפה. תודה על האמון. זהו אתגר גדול ואעשה הכל כדי להצליח".

בתוך כך, עסקת העברתו של יאהב אל עביד למכבי חיפה מורכבת מכך שהירוקים רכשו 70% מכרטיס השחקן שלו, בעוד לבית”ר תל אביב/בת ים נשארו 30%. הסכום המוערך עבור הזכויות בכרטיסו של שחקן ההתקפה הוא 1.2 מיליון שקל. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מדוע זו טעות להחתים את מנדז'ק במכבי חיפה

מבחינת מכבי חיפה, אל עביד בא כהשקעה עתידית, כמו התכנון המקורי עם וויליאם אגאדה, והוא אמור להיות מושאל להשתפשפות שכן הוא זקוק לדקות משחק רציפות. מכבי תל אביב הייתה מאוד מעוניינת בשירותיו אך הירוקים הצליחו להקדים אותם במאבק. 

בכל הנוגע לחיזוק הקישור על ידי ג’רוג’ מנדז'ק, הוא צריך לקבל עם עצמו החלטה סופית האם הוא רוצה להגיע למכבי חיפה או לא. בסביבתו מצפים כי יחתוך את הדברים באופן סופי ב-24 השעות הקרובות.