מכבי חיפה נכנעה הערב (שבת) בפעם הרביעית העונה למכבי תל אביב, שמצידה השלימה סוויפ עונתי על מי שעד לפני פגרת הקורונה עוד נתנה לה פייט על האליפות. הצפוניים אמורים לסגור תוך 48 שעות עם ברק בכר ולהוציא הודעה רשמית על כך שהוא המאמן החדש של הקבוצה. במקביל, האחרון מנסה להסדיר את ענייניו מול הפועל ב”ש.

מאמן הקבוצה מהכרמל מרקו בלבול אמר אחרי המשחק: “אמרתי כבר שמכבי ת”א מאוד חזקה וזכתה באליפות בצדק, אבל מה שחשוב שהשנה חזרנו לשחק כדורגל שמח ויצירתי. גם היום שלטנו במשחק, אחת המטרות שלנו הייתה להחזיר את השמחה ולעיר ולשחק כדורגל טוב ואני חושב שהשגנו את המטרה הזאת”.

יאניק ווילדסחוט וניקיטה רוקאביצה מאוכזבים (עמרי שטיין)יאניק ווילדסחוט וניקיטה רוקאביצה מאוכזבים (עמרי שטיין)

“כל משחק אנחנו רוצים לנצח ולמכבי ת”א יש בכל מקרה סגל איכותי מאוד, בחצי הראשון לא נכנסנו טוב, בשני היינו יותר דומיננטיים, אבל קשה לכבוש מול ההגנה המצוינת שלהם. מחסום פסיכולוגי? אני לא חושב. יש הרבה שחקנים שזו עונה ראשונה שלהם במאבק צמרת או עונה ראשונה בקבוצה גדולה, הם צברו ניסיון אבל בסוף צריך למצוא את הרשת, שנגדם התקשינו מאוד.

“ב-4:3 זה היה יכול להיות לנו והפך להם. במשחקים נגדם זה לא הולך עדיין אבל אני מאמין שנעשה את קפיצת המדרגה בעונה הבאה. האם זה יהיה איתי או בלעדיי? השאלה הזאת לא אליי. אני יכול לדבר על עובדות, והעובדות אומרות שכשהגעתי הקבוצה הייתה בתחתית. השנה צמצמנו פערים, שיחקנו כדורגל מצוין, עשינו 72 נקודות שזה יפה, זאת הדרך היחידה שאפשר לשפוט מאמן. האם הקבוצה תזכה איתי באליפות בעונה הבאה? כן יכולים לקחת, אבל צריכים להוכיח את זה על הדשא, מאמין שהקבוצה תוכל להתקדם איתי הלאה”.

טרנט סיינסבורי (עמרי שטיין)טרנט סיינסבורי (עמרי שטיין)

נטע לביא אמר אחרי המשחק: “זה לא פשוט, עושים את המקסימום מולם, זה לא הלך וננסה בשנה הבאה. לא חשבנו שיהיה פער דו ספרתי, צריכים להסתכל מה לשפר בעונה הבאה, נוכל להציק להם ולעשות את המקסימום. מה לא עבד? צריך לנתח, זה לא הצליח ואין מה לעשות”.

בתוך כך, החלוץ הצעיר של מכבי חיפה, סתיו נחמני, יטוס מחר למינכן שבגרמניה על מנת לעבור ניתוח לתיקון בקע וניקוי דלקת מקומית בשרירי הבטן. גם דולב חזיזה עבר ניתוח בקע במינכן לפני מספר חודשים. 

סתיו נחמני (עמרי שטיין)סתיו נחמני (עמרי שטיין)

נחמני, שחקן קבוצת הנוער של מכבי חיפה שגם נמנה בסגל נבחרת ישראל הצעירה, היה העונה 7 פעמים בסגל של מרקו בלבול ושותף פעם אחת, עם 6 דקות בהפסד 2:1 להפועל תל אביב.