לאחר התיקו במשחק הראשון, מכבי חיפה הגיעה לקזחסטן במטרה אחת לעבור שלב. השינוי בחוקה בנושא שערי החוץ היה לטובתה, שכן תיקו מאופס היה מוביל להארכה. ברק בכר ערך ארבעה שינויים לעומת המשחק הראשון, חלקם מאולצים וחלקם מקצועיים, כאשר גולדברג, רודריגס, חזיזה ודוד נכנסו להרכב על חשבון מנחם, לביא, מוחמד ודוניו.

סה”כ, כשמסתכלים על ההרכב הוא נראה התקפי, אך בכר הפתיע כשבחר לפתוח במערך ניסיוני של שלושה בלמים, כאשר חזיזה מתופקד כמגן תוקף (ווינגר) על כל הקו. המערך הזה לקח ממכבי חיפה את היתרונות שלה על פני הקזחים.

דולב חזיזה (האתר הרשמי של מכבי חיפה)דולב חזיזה (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

המשחק התחיל בשליטה מוחלטת של הירוקים, שנראו טוב, אך בדקה העשירית בהתקפה הראשונה של הקזחים הם עלו ליתרון משער קל של ואגנר לאב, כתוצאה מחור במרכז ההגנה. מאותו רגע המשחק התהפך – מכבי חיפה נעלמה מהמגרש, נראתה מפוזרת ומבולבלת ורק יכולת מצוינת של ג׳וש כהן מנעה מוואגנר לב שלושער. 

נראה ששחקני חיפה סוחבים את התיקו הביתי מהשבוע שעבר והיו מאוד עצבניים, דבר שבא לידי ביטוי בחוסר דיוק משווע. ניכר שהשחקנים לא מסתדרים עם המערך הזה. במחצית, בכר ביצע את השינויים המתבקשים, הכניס את עלי מוחמד במקומו של רודריגס וחזר למערך הטבעי של מכבי חיפה, 4:2:3:1. 

ברק בכר (רדאד ג'בארה)ברק בכר (רדאד ג'בארה)

אך גם השינויים הללו לא שינו את המשחק בצורה משמעותית, ומכבי חיפה נראתה מאוד לחוצה וחסרת חדות. השער השני של הקזחים הוציא לגמרי את האוויר לשחקנים שנראו חסרי אמונה. אני חושב שלבן שהר היה מקום בהרכב הפותח, הניסיון שלו במעמדים האלה יכל לעשות את ההבדל, מה גם שהוא הרבה יותר חלוץ תשע מדין דוד שיותר נוח לו להצטרף כחלוץ מהקו.

אין שחקן שאפשר לציין במכבי חיפה שבלט מעל השאר, אבל מה שכן בלט זה חסרונו של נטע לביא, השחקן היחידי במכבי חיפה שאין לו תחליף. נטע הוא המנהיג במרכז השדה, השחקן שמחלץ הכי הרבה כדורים, וכשצריך הוא גם הפליימייקר של הקבוצה. 

נטע לביא (רדאד ג'בארה)נטע לביא (רדאד ג'בארה)

מכבי חיפה נושרת לקונפרנס ליג, שם היא תפגוש את המנצחת בין טיבילסי לנפצ’י. מעבר לאכזבה המקצועית, להדחה הזאת גם השלכות כלכליות וכמובן גם פגיעה עתידית בניקוד של הקבוצות הישראליות באירופה.

בשורה תחתונה מכבי חיפה הודחה לקבוצה חלשה ממנה ונכשלה במשימה הראשונה והעיקרית שלה העונה. עשר שנים יענקל’ה והאוהדים חיכו לאליפות ולליגת האלופות, ולעוף במשחק הראשון לא נלקח בחשבון. האכזבה למועדון ולכדורגל הישראלי היא עצומה. 

שחקני מכבי חיפה מאוכזבים (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי חיפה מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

למרות ההדחה והיכולת הלא טובה, אני עדיין חושב שמכבי חיפה היא המועמדת המובילה לזכות גם העונה באליפות. ברק בכר, לו זכויות רבות באליפות הראשונה מזה עשור, לא יירדם הלילה.