מכבי חיפה תמשיך את הדרך לעבר שלב בתים אירופי הערב (חמישי, 20:00) מול טורסהאבן מאיי פארו, במפגש הראשון של סיבוב המוקדמות השלישי בקונפרנס ליג. מאמן הירוקים, ברק בכר, קיים מסיבת עיתונאים לקראת המפגש, בו הוא ירצה להשיג מקדמה גדולה באצטדיון סמי עופר לקראת הגומלין. מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי באתר ובערוץ ONE.

“באירופה כל משחק חוץ הוא קשה, אבל שם במיוחד כי זה משטח סינטטי ותנאי מזג האוויר לא תמיד טובים. בגלל זה צריך לבוא בגישה של לנצח ובכמה שיותר”, הסביר בכר והתייחס לסיכוי להעפיל לשלב הבתים: “יש משחק ראשון, אחרי זה גומלין ואז עוד שני משחקים קשים, אז בואו נחכה עם הפנטזיות של שלב בתים וכשנעבור נדבר קדימה. אנחנו מפוקסים בטורסהאבן. יש התקדמות גדולה מאוד באיי פארו, הם ניצחו 0:6 בשני משחקים את אלופת מונטנגרו. אסור לנו להקל ראש, צריכים לבוא הכי מוכנים שיש". 

בכר וחזיזה לקראת המשחק מול טורשאבן

החזרה של מוחמד אבו פאני ועלי מוחמד: "אני שמח ששני השחקנים חוזרים אלינו מהרחקות. ראינו כמה תחרות עושה טוב לשחקנים וכמה חשוב להשתמש בסגל הרחב והטוב.

משחק ההגנה של הקבוצה: “אנחנו רוצים להתקדם בעניין של משחק ההגנה. למעט אלוף האלופים ספגנו בכל משחק. נעשה הכל כבר הפעם לשפר את זה ואנחנו יודעים שנושא הספיגות במשחקים באירופה הוא מאוד משמעותי".

מצבו של ראיין סטריין, שמתאושש מהפציעה שספג: “ראיין הגיע בכושר ואז נפצע במחנה. הוא נאלץ לעשות שיקום ונראה איך הוא יהיה באימונים ולפי זה נשקול לשתף אותו. יש תחרות ולכל אחד תהיה הזדמנות להראות את היכולת שלו, גם לראיין”.

ראיין סטריין (עמרי שטיין)ראיין סטריין (עמרי שטיין)

דולב חזיזה, שישב לצד מאמנו, התייחס לכ שטרם כבש העונה: “כל שחקן התקפה רוצה לכבוש ולהשפיע כמה שיותר, אני משתדל לעשות את זה בכל משחק אבל לא מחפש את זה בכוח ולא כופה את העצמי על המשחק. אני בטוח שבסוף זה ייכנס”.

ההכנות: “עכשיו עברנו עליהם בווידאו. הם קבוצה שמשחק כדורגל, זה משחק לא פשוט למרות מה שכולם חושבים. אנחנו לא מקלים ראש בשום יריבה, בטח באירופה, ואני מקווה שנעשה את העבודה”.

דולב חזיזה (עמרי שטיין)דולב חזיזה (עמרי שטיין)

התחרות על המקום ב-11: “אני צריך להמשיך לעבוד קשה ולעשות את הדברים שאני יודע. תמיד כיף שיש עוד שחקנים טובים כי זה מאלץ אותך להרים את הרמה. כיף שיש הרבה שחקנים טובים שכל אחד יכול לשחק בכמה תפקידים. אני שואף לפתוח ואמשיך לעבוד קשה”. 

חזרת ההגבלות והחשש ששוב ישחקו מול יציעים ריקים בקרוב: “אני מקווה שזה לא יקרה כי הקהל חשוב מאוד, אצלנו הוא השחקן ה-12, הוא דוחף אותנו תמיד. אנחנו מדברים על כמה כיף שהם דוחפים אותנו, כמו מול טביליסי. אני מקווה שזה לא יקרה”.

אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)אוהדי מכבי חיפה (עמרי שטיין)