קצת פחות משבועיים מאז המועד המקורי שנדחה בשל הידבקויות בקורונה אצל היריבה, מכבי חיפה אירחה ז’לזניצ’אר הבוסנית בסמי עופר במסגרת סיבוב המוקדמות הראשון של הליגה האירופית. הירוקים של ברק בכר הגיעו פייבוריטים למפגש וקיבלו יריבה נחותה מהם בהרבה, אבל במחצית הראשונה עשו לעצמם חיים קשים מאוד. הירוקים פתחו את המשחק עם קצב משחק איטי לחלוטין, עם הנעת כדור איטית, כשגם המעברים מהגנה להתקפה היו איטיים לגמרי ועם קצב משחק נמוך מאוד במחצית הראשונה.

בכל פעם שמכבי חיפה תקפה מהאגפים דרך ארנסט מבוקה ויאניק ווילדסחוט היא הצליחה לסכן את השער של הבוסנים, שהגיעו למשחק עם עשרה שחקנים מאחורי קו הכדור, צופפו את מרכז השדה ואת מרכז ההגנה, שיחקו מסודר ואגרסיבי. מכבי חיפה של המחצית הראשונה הייתה צפויה, שחקנים היו סטטיים וביקשו כל כדור לרגל בלי כמעט כל תנועה לעומק ועשו חיים קלים להגנה הבוסנית.

ברק בכר (עמרי שטיין)ברק בכר (עמרי שטיין)

אחת הבעיות בחצי הראשון הייתה קבלת ההחלטות בפס האחרון ובתנועה ללא כדור. ברק בכר טעה כאשר הציב את צ’ירון שרי בקו ימין, כיוון שהוא הברומטר והשחקן החשוב של מכבי חיפה וצריך להיות מתופקד במרכז המגרש. ההולנדי, עם פעולה טובה, החזיר את חיפה למשחק אחרי פיגור ברגע של קסם במבצע של שחקן גדול כאשר כבש שער נפלא בהרבה דיוק ועוצמה. ברגע שהוא נכנס למרכז המגרש הוא הפך הרבה יותר אפקטיבי. מכבי חיפה ללא ספק תלויה באיכותיות שלו. מנגד, בכל פעם ששחקני הקבוצה הבוסנית בחצי הראשון יצאו להתקפה הם עשו זאת בקלות מדי. 

בחצי השני ראינו מכבי חיפה שונה לחלוטין. היא העלתה את קצב המשחק שלה, הייתה הרבה יותר אגרסיבית ונחושה מהחצי הראשון. חיפה גם ניצלה את העובדה שהבוסנים נפלו מהרגליים. הכניסה של דולב של חזיזה למשחק החדירה הרבה מחץ ואפשרויות להתקפת מכבי חיפה. קיבלנו יותר נוכחות ברחבה, והקבוצה באה על שכרה עם שער נפלא של ניקיטה רוקאביצה, המניה הבטוחה של הקבוצה כמעט בכל משחק. לאחר כיבוש השער השני, הירוקים השתחררו לחלוטין ועשו ככל העולה על רוחם במגרש. למעשה, השער השלישי של יובל אשכנזי סגר את  העלייה של חיפה לשלב הבא. פעם נוספת היה זה רוקאביצה, הפעם בבישול פנטסטי, לאחר תנועה מעולה לעומק  של אשכנזי.

ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמרי שטיין)ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמרי שטיין)

לסיכום, ברק בכר חייב להבין כי למרות הניצחון והעפלה לשלב הבא, יש לו הרבה עבודה מבחינת משחק ההגנה של הקבוצה, התיאום. כולי ציפייה לראות איך הבלם הבוסני בוגדן פלאניץ' ישתלב במרכז המגרש וגם כניסתו של חוסה רודריגס. בכר חייב לחזק את הקבוצה, אשר חייבת להתחזק במגן שמאלי, גם מגן ימני כי מבוקה מבחינה הגנתית לא מספיק טוב וכן עליה למצוא מחליף ראוי למוחמד עוואד.

עוד סימן שאלה הוא כל מה שקורה עם ירדן שועה. מרקו בלבול ספג ללא הפסקה ביקורת בגלל ההתנהלות עם החלוץ, ועד כה גם אצל בכר אנחנו רואים ששועה לא מצליח בינתיים למצוא את מקומו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תגובות מכבי חיפה לנצחון על ז'לזניצ'אר