במכבי חיפה הייתה דאגה לא קטנה מפציעתו של בוגדן פלאניץ’ אתמול (שבת) בניצחון 0:4 על קריית שמונה, אך במועדון נרשמה בבוקר צפירת הרגעה אחרי בדיקה ראשונית של השחקן. על פי האבחנה הראשונה הבלם סובל ממתיחה קלה ברצועה הצידית של הברך, והפציעה היא לא חמורה.

נכון לכרגע פלאניץ’ לא מתאמן עם הירוקים וזוכה לטיפולים. בקבוצה מקווים שלא תהיה החמרה בהמשך והבלם יוכל לחזור בהדרגה לאימונים אבל בכל מקרה הוא לא ייקח חלק במשחק של מכבי חיפה מול הפועל עפולה במסגרת גביע המדינה בהמשך השבוע, ומהקבוצה נמסר שיהיה ניסיון להכשירו למשחק הליגה מול הפועל באר שבע.

בוגדן פלאניץ' (רדאד ג'בארה)בוגדן פלאניץ' (רדאד ג'בארה)

לפחות אתמול, מכבי חיפה עם פלאניץ' בהרכב אבל ללא שני פצועים אחרים דוגמת חוסה רודריגס שלא שיחק כבר שלושה משחקים וניקיטה רוקאביצה שלא שיחק בשני המשחקים האחרונים, הציגה יכולת מדהימה בדרך לאחד הניצחונות המרשימים ביותר בעידן ברק בכר.

נשיא המועדון יעקב שחר לא יכול היה שלא להתמוגג מהיכולת של קבוצתו באזור חדרי ההלבשה בסיום המשחק. מבין השחקנים מי שגרפו את מירב המחמאות היו ארנסט מבוקה שהפגין יכולת התקפית מצוינת, וצ'ירון שרי שחזר להרכב והוכיח את כישוריו ויכולת הכיבוש שלו מול השער של ק"ש.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם צ'ירון שרי (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם צ'ירון שרי (רדאד ג'בארה)

בכר החליט להעניק למרבית שחקני הספסל ליטול חלק במשחק, ובכללם למוחמד עוואד שכבש והיה מאד דומיננטי, כמו גם לרמי גרשון שנכנס במקום פלאניץ' והיה כהרגלו בחודש האחרון טוב. במכבי חיפה ינסו להכשיר את רודריגס ורוקאביצה למשחק הגביע ביום חמישי מול הפועל עפולה מהלאומית.

"כולם ראו שההבדלים בין שחקני הספסל לשחקני ההרכב רק הולכים ומצטמצמים, מה שמאפשר לברק בכר לתמרן בין כל שחקני הסגל. כולם הציגו אתמול משחק גדול וראויים ליותר ממילה טובה, כולל הצוות המקצועי בראשותו של ברק, שיודע כל פעם מחדש בקווים לתת לנו אנרגיות מטורפות ומדליק אותנו. נותרו שישה מחזורים עד לסיום ואנחנו צריכים להסתכל רק על עצמנו. נרוץ עד הסוף לאליפות", אמרו בקבוצה.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם צ'ירון שרי (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם צ'ירון שרי (רדאד ג'בארה)

אגב, מי שפעם נוספת לא רואים דשא הם עאיד חבשי וטאלב טוואטחה. חבשי שלא ימשיך בעונה הבאה כבר מבין שיתקשה לקבל דקות משחק ויכול להתאכזב פחות מטוואטחה, שחזר בקול תרועה מחו"ל ולא זוכה לדקות משחק גם אחרי שהתאושש מפציעה. אתמול, בכר ביצע חמישה חילופים וטוואטחה, כמו רז מאיר וחבשי, לא היה בין השחקנים שנכנסו להשתתף בחגיגה בסיומה הקבוצה חזרה זמנית למקום הראשון עד למשחקה של מכבי ת"א הערב מול מ.ס.אשדוד.

0:4 למכבי חיפה על ק״ש, בכר: ניצחון חשוב