אחרי שחלק מהצוות המקצועי של מכבי חיפה בראשותו של ברק בכר הגיעו למשרדי המועדון ברחוב המסגר ושודרגו לקראת העונה הבאה, הירוקים אמורים להשלים את המשאים ומתנים עם שאר אנשי הצוות, בכללם מאמני הכושר דרור שמשון ואורי הראל. מאמן הכושר האנגלי נייל קלארק כבר נסע הביתה ולמעשה סיים את דרכו בקבוצה אחרי שנתיים, כאשר שב למולדתו. מכבי חיפה לא תצרף מאמן כושר שלישי במקומו של קלארק.

במכבי חיפה ממשיכים בהכנות לעונה הקרובה ובשלב זה כל המאמצים יופנו להחתמתו של מאוויס צ'יבוטה, שעל מועמדתו פורסם לראשונה ב-ONE. החלוץ כבר מתכנן את חזרתו לארץ ונתן הסכמתו לחבור לירוקים מהכרמל. מדובר בעסקה לא פשוטה כלל וכלל אבל במועדון מודעים לצורך הגדול לשדרג את הקבוצה בשחקן התקפה בדמותו של צ'יבוטה, שיכול להוסיף מימד של מהירות לחלק הקדמי.

מאוויס צ'יבוטה (האתר הרשמי של לודוגורץ)מאוויס צ'יבוטה (האתר הרשמי של לודוגורץ)

בתוך כך, הסוכן של מאוויס צ’יבוטה ושל דן ביטון, שהחתים את שניהם בלודוגורץ הבולגרית, שלח רמז עבה לגבי עתידם של השניים בחשבון הפייסבוק שלו כשעלה תמונה שלו עם שני השחקנים ורשם – “יתאחדו מחדש? ובאיזה צבע?”. הרמז מגיע כאמור אחרי שפורסם ב-ONE כי מכבי ת”א חותרת לעסקה מול הבולגרים הכוללת בתוכה את שני השחקנים.

דודו דהן מאוויס צ'יבוטה ודן ביטון (פייסבוק)דודו דהן מאוויס צ'יבוטה ודן ביטון (פייסבוק)

אחרי החתמתו של שון גולדברג, למכבי חיפה יש כעת שלושה מגנים שמאליים: סאן מנחם, טאלב טוואטחה וגודלברג. הקבוצה הייתה שמחה אילו טוואטחה היה מוצא יעד אחר, אבל אם לא – לא מהנמנע שטוואטחה ימצא את עצמו ביציע בפתיחת העונה, שכן למאמן ברק בכר אין כל כוונה לקחת את המגן בחשבון והשחקן בכל מקרה לא ייצא עם הקבוצה למחנה האימונים בהולנד.

"אין לברק בכר מה לעשות עם שלושה מגנים שמאליים במחנה האימונים, ככה שאם טוואטחה לא ימצא קבוצה אחרת הוא יישאר בארץ, בדיוק כמו שחקנים אחרים דוגמת עאיד חבשי שלא נמצא בתוכניות המקצועיות של בכר", אמרו בחיפה.

עאיד חבשי (עמרי שטיין)עאיד חבשי (עמרי שטיין)

כמו כן, עסקת אורי דהן אמורה להיסגר במהלך השבוע. דהן יהיה אחד מארבעת הבלמים שיש היום בקבוצה, ביניהם בוגדן פלאניץ', עופרי ארד ורמי גרשון שמחזיק בחוזה גם לעונה הבאה. בנוגע לסוגיית השוער השני, הרי שבמהלך השבוע ינסו הצדדים להגיע להבנות באשר לחוזה החדש של השוער עומרי גלזר. גם בגזרת רז מאיר עשויות להיות התפתחויות חיוביות כדי למצוא את שביל הזהב על מנת שימשיך כאשר במקביל יהיה ניסון לצרף מגן ימני זר.

ערן זהבי, אלי דסה והחבורה נהנים במיקונוס