במכבי חיפה יכולים אמנם לברך על המוגמר בכל מה שנוגע לגיבוש הצוות המקצועי שכולל בין היתר את גל אלברמן כמנהל מקצועי, אבל למאמן ברק בכר צפויה עוד הרבה עבודה לגיבוש הסגל לעונה הבאה, שכן כרגע לפחות יש לא מעט סימני שאלה לגבי מספר שחקנים שמחזיקים בחוזה ועתידם לא ברור.

אחד מהם הוא טאלב טוואטחה שמחזיק בחוזה לשנתיים נוספות ואתמול הבין שמכבי חיפה מראה לו את הדרך החוצה אחרי שהחתימה את שון גולדברג כמגן שני לסאן מנחם. חוזהו של טוואטחה עומד על סכום מעורך של 250 אלף דולר לעונה. גם בקבוצה יודעים שיהיה קשה למצוא מועדון שיעמוד בחוזה של טוואטחה, שעשוי למצוא את עצמו בסיטואציה לא פשוטה – משחקן נבחרת לשחקן שצריך לחפש דקות בקבוצה אחרת.

טאלב טוואטחה (עמרי שטיין)טאלב טוואטחה (עמרי שטיין)

הפועל ב"ש  לא רוצה בטוואטחה ומעדיפה מגן זר. לפיכך, יש מצב שהמגן בשלב הראשון לא ייצא למחנה האימונים. שחקן נוסף שמחזיק בחוזה הוא מוחמד עוואד שלפי המידע שהגיע ל-ONE מתנדנד, וגם הוא, אם ניתן יהיה להביא את מאוויס צ'יבוטה או כל חלוץ אחר, לא יוכל להמשיך ויושאל לקבוצה אחרת. עוואד כרגע לפחות במציבת החלוצים של הקבוצה ויפתח באימונים.

בנוא אחר, חוץ ממכבי נתניה שמאוד מעוניינת בתאי בריבו, כפי שפורסם כבר במהלך העונה ב-ONE, חיפה מנסה בימים אלה לצרף את חלוץ מכבי פ"ת שכרגע לפחות מחוזר ע"י הפועל ב"ש ושואף לעבור לחו"ל.

בתוך כך, מוחמד אבו פאני נחוש לעזוב, מה שאומר שמכבי חיפה תהיה חייבת להביא זר במקומו או שחקן ישראלי, כאשר ההיצע קטן ורק גבי קניקובסקי יכול להילקח בחשבון, אבל מדובר בעסקה מורכבת מאוד. גם עאיד חבשי שקיבל אור ירוק למצוא קבוצה מחכה להצעה מעבר לים או שיושאל בקבוצה אחרת. שחקן אחר, רז מאיר, טרם הגיע להבנות עם הקבוצה ונראה שבשבוע הבא יהיה ניסיון להגיע איתו להסדר כספי חדש.

מוחמד אבו פאני (עמרי שטיין)מוחמד אבו פאני (עמרי שטיין)
גם חדים וגם מאוחדים: קבלו את הצרפתים