ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, נזכר מגן מכבי חיפה טאלב טוואטחה בדודו חסאן, שנהרג בפיגוע בקניון בעפולה לפני כמעט 18 שנים. טוואטחה סיפר על דודו באתר הרשמי של הקבוצה, והוסיף תובנות על המחירים שמשלמות כל הקבוצות שמרכיבות את החברה בישראל. 

“מאי 2003. בדיוק סיימתי שיעורים והתיישבתי עם אבא בסלון. יום רגיל לחלוטין. ואז הודיעו בטלוויזיה שהיה פיגוע בקניון בעפולה, בדיוק במקום שדוד חסאן למד. אחרי שאבא בירר אם לדוד חסאן יש לימודים באותו יום והדוד לא ענה בטלפון, הייתה היסטוריה גדולה. שלושה בני דודים שלי נסעו לעפולה לחפש אותו. כל המשפחה כבר הגיעה לבית שלנו בג’סר אלזרקא וחיכינו לנורא מכל. אחרי שעתיים אבא קיבל טלפון ופרץ בבכי. כולנו הבנו את האסון. 

“דוד חסאן ז”ל היה בן 43, נשוי ויש לו שני בנים ובת. הוא אהד את מכבי חיפה ולא פיספס משחק בקריית אליעזר. החלום שלו היה שמישהו מהמשפחה ישחק כדורגל, למרות שאבא שלי רצה שנלמד רפואה. אחרי שדוד חסאן נהרג בפיגוע, החיים של כל המשפחה השתנו. אבא רצה להגשים לו חלום שאחד הילדים יהיה כדורגלן במכבי חיפה ואני טאלב הגשמתי את זה.

טאלב טוואטחה (עמרי שטיין)טאלב טוואטחה (עמרי שטיין)

“אני תמיד אזכור את דוד חסאן, שתמך ואהב ונתן הכל בשבילי ובשביל המשפחה. יהי זכרו ברוך. יש לא מעט בני מיעוטים חפים מפשע, שנפגעו בגלל המצב פה, ובסיטואציה המורכבת הזו כולם פגיעים. אני מקווה שלא יהיו יותר הרוגים בכל הצדדים. אמן”.