אחרי שמכבי חיפה הגיעה מוקדם יותר היום (רביעי) לעסקת טיעון על אירועי הדרבי החיפאי ובמסגרתו דולב חזיזה ספג עונש הרחקה משלושה משחקים, הקיצוני של סגנית האלופה שיתף את תחושותיו אחרי ההחלטה: “מעולם לא הרמתי יד, בשום סיטואציה. מוכן אפילו לעבור פוליגרף באופן פרטי”.

חזיזה כתב: “מעולם לא הרמתי יד על אדם! בשום סיטואציה בחיים ובכדורגל בפרט. אני אחד שנלחם, עבור המועדון שלו, עבור הקהל שלו ובעיקר נלחם על האמת. אין שחקן אחד בהפועל חיפה שיכול לומר שהרמתי עליו יד או נהגתי כלפיו באלימות. אני מוכן ואפילו רוצה לעבור פוליגרף באופן פרטי ואני מתחייב לכם שהאמת תהיה שם, היא תהיה לצידי”.

בכר ודוניו אחרי ה-0:3 של על בית"ר

“המצלמות לא ראו שום דבר, כי לא היה שום דבר ומלחמה מול שופט, מילה כנגד מילה, נראה לי כצעד פחות הגיוני. אני מקבל את הדין ואת העונש של הרחקה מ-3 משחקים (סה"כ 4) על אף שהוא לא תואם את הסיטואציה. מבטיח שאחזור בקרוב חזק הרבה יותר. אוהב אתכם”.

דולב חזיזה (עמרי שטיין)דולב חזיזה (עמרי שטיין)

במכבי חיפה הסבירו: “בנוגע לדולב חזיזה הייתה לנו התלבטות לא פשוטה בנוגע לעסקת הטיעון. אנחנו מאמנים אמונה שלמה  בגרסתו  של דולב שלא הרים יד. אין לנו ספק בכך. בדו"ח השופט נכתב כי הוא ראה את דולב. להבנתנו השופט טעה בזיהוי, יחד עם זאת הבנו שבדין עצמו דולב עלול לספוג עונש ופעלנו למזער את הנזק שנגרם על אף שדולב לא היה מעורב בקטטה”.

בתוך כך, חזיזה, שהורחק בשל צבירת כרטיסים ממשחק הגביע מול אום אל פאחם מליגת המשנה, ירצה את העונש שלו בשלושת משחקי הליגה נגד עירוני קריית שמונה, הפועל תל אביב ומכבי פתח תקווה.