במכבי חיפה מרוצים מהסיפתח של ברק בכר בניצחון החוץ 0:1 על עירוני קריית שמונה אתמול (ראשון). למרות שמרבית השחקנים לא חדים ונמצאים ללא כושר משחק מלא בשלב זה של העונה, הירוקים רשמו משחק ללא שער חובה והגיעו ללא מעט הזדמנויות במחצית הראשונה.

בכר מעוניין להתחזק בשני זרים בעמדת הבלם והקשר האחורי. בחיפה יודעים שאם שחקן זר לא ינחת עד ליום שבת הקרוב הקבוצה תחל את הליגה ללא זר חדש, שכן כל זר שיגיע אחרי 15 באוגוסט יצטרך להתאמן לבדו במשך שבועיים לפחות ויחמיץ את פתיחת הליגה בסוף החודש. עם זאת, בקבוצה לא רוצים להתפשר על איכות הזרים שיגיעו בגלל לחץ זמן ומבינים שהם עשויים להתחיל את הליגה ללא הסגל האופטימלי.

כרגע לפחות בגזרת הבלמים, שלושת הבלמים הראשונים הם עאיד חבשי, עופרי ארד ורמי גרשון שלא שותף אתמול. טרנט סיינסבורי לא נמצא בתוכניות וישוחרר ברגע שבלם חדש ינחת בכפר גלים: "אנחנו חייבים להתחזק קודם בבלם נוסף וקשר, זה זועק לשמיים. אם אנחנו רוצים להתמודד על האליפות חייבים שני שחקנים כאלה וברמה גבוהה שיעשו את ההבדל", אמרו בקבוצה.

ברק בכר לאחר הופעת הבכורה שלו במכבי חיפה

לאורך כל השבוע שקדם למשחק, הקפיד בכר לנסות ולעבוד על משחק ההגנה. ההחלטה לפתוח עם מוחמד אבו פאני שהיה טוב, לצד נטע לביא, נבעה מהצורך לא להיות חשוף במרכז המגרש. מראש, בכר החליט לעשות רוטציה בין ניקיטה רוקאביצה וירדן שועה, שנכנס במחצית השנייה ועשה כמה מהלכים יפים בחיפוש אחר שער.

בחיפה היו מרוצים מכך שבכר הראה גם אתמול שהוא נוהג לעבור במהלך משחק ממערך אחד של שני חלוצים למערך שונה של שחקני קו וחלוץ מטרה. יאניק ווילדסחוט שנכנס כמחליף עשה דברים יפים על המגרש, אבל עדיין לא היה חד מספיק בפעולה האחרונה.

ברק בכר (ניסן עייש)ברק בכר (ניסן עייש)

במועדון מחכים לשמוע היום את הגרלת מוקדמות הליגה האירופית. בינתיים תמשיך הקבוצה להיערך למשחק גביע טוטו נוסף ביום רביעי בדוחא מול בני סכנין, מתוך מטרה לזכות בשלוש נקודות נוספות.