כאבי ראש לא פשוטים למרקו בלבול מאמן מכבי חיפה לקראת המשחק מול הפועל תל אביב בשבת הקרובה. הירוקים עם הרכב חסר ביותר, ללא נטע לביא וסאן מנחם המוצהבים, וכמו כן יובל אשכנזי ודולב חזיזה שצפוי היום (שלישי) לקיים אימון חלקי ראשון מאז ניתוח הבקע שהוא עבר בגרמניה.

הבעיה הקשה מבחינת בלבול היא עמדת המגן השמאלי. במשחקי האימון איקוום אוטין נוסה בעמדה זו והיה רחוק מלהרשים ולעמוד בציפיות. עוד עמדה בעייתית מאוד היא עמדת הקשר האחורי. מקסים פלקושצ'נקו הוא לא קשר אחורי ובקבוצה ניסו את רז מאיר שלא נראה שהוא הפתרון האידאלי לכך. בקבוצה גם בדקו אפשרות להצבת עפרי ארד, אפשרות נוספת שבמכבי חיפה יכולים לנסות היא של עאיד חבשי שיכול להתאים לעמדה זו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: מכבי חיפה גברה 2:3 על נוף הגליל

בקבוצה גם יבחנו בימים הקרובים האם ניקיטה רוקאביצה יכול לפתוח או שזה מוקדם מדי בגלל הרגישות שהיה לו בשריר הארבע ראשי. ההערכה שבמכבי חיפה רק לקראת סוף השבוע יגבשו את ההרכב שיפתח מול הקבוצה של ניר קלינגר לאור כל כך הרבה בעיות מבחינת הצבת ההרכב, כאשר להחלטות שיש השפעה על שאר העמדות בהרכב שצפוי לפתוח.

בקבוצה צפויים להאריך בחודש את החוזה של אנשי הצוות האנגלים של הקבוצה, עוזר המאמן פול גרובס ומאמן הכושר ניל קלארק. השניים מסיימים את החוזה עם הקבוצה בסוף השבוע. בקבוצה עדיין לא הכריזו רשמית על המשך עבודתו של בלבול כמאמן הקבוצה, מה שצפוי לקרת בקרוב. אך עדיין לא ישבו עם שחקנים ואנשי הצוות על הארכת החוזים ולכן כל מי שאין לו חוזה לעונה הבאה ההסכם עמו יוארך בעוד כחודש.

מרקו בלבול ועוזרו פול גרובס (חגי מיכאלי)מרקו בלבול ועוזרו פול גרובס (חגי מיכאלי)

בתוך כך, הקבוצה נרתמת למען עסקים עצמאיים בחיפה ותעניק להם דקות פרסום חינם במהלך משחקי הבית של הקבוצה במסגרת הפלייאוף. המנכ"ל, אסף בן דב: "כמועדון המייצג  את העיר חיפה, כחלק מהקהילה, אנו רואים חשיבות גדולה בסיוע, עזרה וערבות הדדית לעיר ולבעלי העסקים בה. ברור שלא נצליח לתת לכולם זמן מסך, אך ללא ספק עסקים רבים ייהנו מכך. זו תרומתנו הצנועה למשבר".   

אסף בן דב (שחר גרוס)אסף בן דב (שחר גרוס)