במכבי חיפה אין רגע דל, גם אחרי ניצחונות. אם במהלך העונה במספר מקרים משחקים בהם הקבוצה ניצחה לוו באירועים סביב ירדן שועה, אז הפעם אחרי שהקבוצה גילתה אופי והתאוששה מההפסד לבית"ר ירושלים עם 0:1 על חדרה, היה זה מוחמד עוואד שתפס את אור הזרקורים ואת הביקורות בקרב אנשי המועדון.

דווקא אחרי שהירוקים הצליחו לצמצם זמנית את הפער לשלוש נקודות ממכבי תל אביב שבמקום הראשון, עוואד פרסם פוסט שאינו מותיר הרבה מקום לספק לגבי מה שעובר עליו בקבוצה, כאשר ציטט מהקוראן "אל תחשוב שאלוהים אינו מודע למעשה של החוטאים" והוסיף כי הוא "עובד, שותק, מחכה וסובל".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: ניצחנו למרות משחק לא טוב שלנו

המאמן מרקו בלבול זימן את עוואד לשיחה בארבע עיניים במהלכה הבהיר מה הוא חושב על התנהלות השחקן . מיד לאחר השיחה עוואד חזר להתאמן ובכך מקווים בחיפה שהסיפור מאחור. עוואד אינו היחיד שמתוסכל ממצבו. גם עאיד חבשי, שהפך לשחקן ספסל לכל דבר וכתוצאה מכך כבר לא שייך לסגל הנבחרת, חש מתוסכל ולא מתכוון להמשיך בעונה הבאה במתכונת הנוכחית. לחבשי, להבדיל מעוואד, יש חוזה ארוך יותר ולכן גם אם הוא ירצה לעזוב בקיץ, הדבר מורכב מאוד.

כך או כך, הרבה לחץ השתחרר אתמול בסיום ה-0:1 הדחוק אבל הכל-כך חשוב. להבדיל מניצחונות אחרים בסמי עופר, הפעם בחדר ההלבשה הייתה שמחה מאופקת ואף אחד לא חשב להעלות לרשתות החברתיות תמונת ניצחון. נשיא המועדון יעקב שחר לחץ כהרגלו את ידי השחקנים ושוחח עם אנשי הצוות המקצועי. בחיפה בהחלט מודעים לכך שאלילת המזל הייתה לטובתם, כאשר בשלב מוקדם כל המערך שהכין שרון מימר התפרק עם הרחקתו של דיא לבאבידי. 

מכבי חיפה אמנם לא ביצעה רכש משמעותי בינואר, אבל ייתכן שהקבוצה מצאה “רכש חדש” בדמות ירדן שועה, שמרגע כניסתו למשחק הביא לשינוי גדול והפיח רוח חדשה במשחק. “שועה נכנס עם אנרגיות טובות ועכשיו חשוב ששועה ימצא את עצמו בדרך חזרה להרכב", אמרו בקבוצה.

ירדן שועה (עמרי שטיין)ירדן שועה (עמרי שטיין)

ניקטה רוקאביצה ממשיך לספק קבלות וכבש את שערו ה-16 ועל הדרך זכה בבונוס של 30 אלף יורו עם הגעתו ל-20 שערים ובישולים גם יחד. טרנט סיינסבורי, כמעט כרגיל, זכה לביקורת בחיפה על יכולתו במגרש: "מדובר בבלם שפעם אחר פעם עושה טעויות שיכולות לעלות לנו ביוקר רב. מזל שאתמול באחת הפעמים היו אלה עופרי ארד וג'וש כהן שהצילו אותו ואותנו מספיגת שער ומבוכה גדולה", טענו בקבוצה. 

לייו (רדאד ג'בארה)לייו (רדאד ג'בארה)

בנושא אחר, הקבוצה קיבלה חדשות רעות בנוגע ללייו קסטיאנו. המגן נבדק ונמצא כי הוא סובל מקרע בגיד המפשעה וייאלץ לעבור טיפולים במועדון. ההיעדרות מוערכת ב-6-8 שבועות. לגבי יובל אשכנזי, השחקן נבדק ונמצא כי הוא סובל מחבלה בשריר הירך האחורי. נמצא בספק לסגל בשבת.

בנושא אחר, הקשר מוחמד גדיר שמוביל את קבוצת הנוער של המועדון, חתם היום על חוזה לשלוש שנים עם אופציה לשנתיים נוספות. גדיר, מלווה בהוריו ובסוכנו, שחר גרינברג, נפגשו עם מנכ"ל המועדון אסף בן דב וחתמו על החוזה. לאחר החתימה אמר גדיר לאתר הרשמי של המועדון: "מכבי חיפה הוא מועדון שהוא הבית שלי. אין שמח ממני להמשיך פה ואין ספק שהגשמתי חלום. תודה לכל האנשים במועדון והעבודה שלי היא עכשיו זה להוכיח שהמקום שלי הוא במכבי חיפה".