לאחר השלמת העברתו של ז'אנדו פוקס הקשר האחורי, מכבי חיפה רוצה לחזור מהפגרה ביום שבת הקרוב עם ניצחון ביתי בסמי עופר על עירוני קריית שמונה, אחרי שגברה על הפועל רעננה במחזור הפתיחה 3:4 וסיימה רק ב-0:0 מול הפועל חיפה בדרבי. לקראת ההתמדדות מול הקבוצה הצפונית ביותר בליגה, מאמן מכבי חיפה מרקו בלבול דיבר במסיבת עיתונאים שהועברה בשידור חי בערוץ ובאתר ONE וסיפר על ההכנות, הסגל וגם על מאמן הנבחרת אנדי הרצוג. 

מרקו בלבול פתח את דבריו על הנבחרת ואמר: “הנבחרת שיחקה כדורגל טוב, חבל על התוצאה גם בארץ מול צפון מקדוניה שספגנו ממצב נייח וגם הגול בדקה ה-90 בסלובניה והמהפך שעשו לנו, היה חצי שני מצוין שלנו, חבל שהפסדנו. בסופו של דבר שופטים אותך בכדורגל על תוצאות. הנבחרת נמצאת בידיים טובות, אנדי הרצוג יוביל אותנו למקומות טובים. הוא דיבר מהנשמה ומהלב בסיום, אמר את מה שהוא חושב, ככה הוא הרגיש, ככה גם אני, אומר את הרגשות שלי”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: מאוד מרוצה מהסגל

הזרים: “אמרתי לפני חודשיים שיש לי סגל שאני שלם איתו ובסיס של שחקנים צעירים וטובים, אין ספק שהעמקנו את הסגל עם זרים טובים, קיץ לא פשוט ומורט עצבים, חיכינו עם המון סבלנות והשלמנו את הסגל. אני מאמין בו. צריך לחבר את הדברים, חלקם הגיעו בלי הכנה, ניתן להם את הזמן להתאקלם”.

עוד אמר בלבול: “אני חושב שבדרבי שיחקנו פחות טוב, למרות שיצרנו מצבים של שערים בטוחים, לא היינו חדים בפעולה האחרונה, כל משחק מתפתח אחרת, ק”ש קבוצה מסוכנת והם מגיעים להרבה מצבים. נצטרך להיות מרוכזים מאוד ולהיזהר מההתקפות שלהם”.

מרקו בלבול (חגי מיכאלי)מרקו בלבול (חגי מיכאלי)

שיטת המשחק: “מהיום הראשון אמרתי שאני משחק בשתי שיטות וגם נגד רעננה החלפנו שיטות. מה שחשוב זה פחות השיטה, תמיד יש שניים למעלה, שניים שבאים מהצדדים, יותר משנה הסגנון ואיך אנחנו עושים את הדברים. רוצים לגרום לקהל ליהנות מהכדורגל שלנו, זו המטרה העיקרית”.

שחקן הרכש פוקס: “אני שמח מאוד שהוא פה, הוא שחקן מאוד מוכשר עם הרבה פוטנציאל, צעיר, רק בן 21. הוא בסגל נבחרת קמרון, עקבנו אחריו והוא יוסיף לנו הרבה, הוא ישחק יותר קשר אחורי, הוא יוסיף עומק ותחרות להרכב. הוא הגיע בכושר של 60-70 אחוז מהיכולת שלו. הוא בכושר לא רע, אבל אני עדיין לא 100 אחוז”.

ז'אנדו פוקס באימון (חגי מיכאלי)ז'אנדו פוקס באימון (חגי מיכאלי)

האם הסגל מתאים לרוץ לאליפות: “אני חושב שאנחנו צריכים לדבר על המגרש ולהיות צנועים ולהתקדם ממשחק למשחק, לעשות את העבודה שלנו על הצד הטוב ביותר. אם זה ללחוץ, או לתקוף, להיות יעילים. המטרה היא להשתפר משבוע לשבוע”.

סוגיית המגן השמאלי: “אני שלם עם הסגל שלי, כולם טובים. אני חסיד של תחרות על ההרכב, בכל עמדה יש לנו שני שחקנים טובים, תחרות גורמת לכל אחד להשתפר, יש מי שדוחף אותם קדימה. היום יש תחרות על כל עמדה וזה יעשה לנו רק טוב. כנראה שלא יגיע שחקן נוסף”.

שחקני מכבי חיפה באימון (חגי מיכאלי)שחקני מכבי חיפה באימון (חגי מיכאלי)
יובל אשכנזי באימון (חגי מיכאלי)יובל אשכנזי באימון (חגי מיכאלי)
גיא חיימוב באימון (חגי מיכאלי)גיא חיימוב באימון (חגי מיכאלי)
שחקני מכבי חיפה באימון (חגי מיכאלי)שחקני מכבי חיפה באימון (חגי מיכאלי)
צ'ירון שרי באימון (חגי מיכאלי)צ'ירון שרי באימון (חגי מיכאלי)
הצוות המקצועי של מכבי חיפה באימון (חגי מיכאלי)הצוות המקצועי של מכבי חיפה באימון (חגי מיכאלי)
שחקני מכבי חיפה באימון (חגי מיכאלי)שחקני מכבי חיפה באימון (חגי מיכאלי)