במכבי חיפה מודעים לכך שניצחון הערב (שבת, 20:30) מול עירוני קריית שמונה יזניק זמנית את הקבוצה למקום הראשון, ולפיכך, יש רצון גדול מאוד להמשיך את המומנטום החיובי שהקבוצה יצרה מניצחון החוץ האחרון מול מ.ס אשדוד (0:3).

בצד הירוק של חיפה יודעים ששבעה ניצחונות בשבעת המחזורים שנותרו יזכו את הקבוצה באליפות ראשונה מזה עשור ולכן כל משחק רק הולך ונהיה יותר קריטי. יחד עם זאת, ברור לכולם שהמשימה לא הולכת להיות פשוטה. "ברור לנו שאין כבר מקום לטעויות אחרי שפתחנו את הפלייאוף עם שתי תוצאות תיקו רצופות. אנחנו צריכים להסתכל ממשחק למשחק ולהמשיך לקחת נקודות ", אמרו בקבוצה.

ברק בכר לקראת המשחק מול עירוני ק"ש

ברק בכר, כהרגלו בתקופה האחרונה, תרגל מספר מערכים והרכבים שונים אבל נראה שלעיני הקהל הביתי, שלראשונה מזה שנה יגיע בכמות שקרובה ל-10,000, המאמן ישאף להתאים את ההרכב הטוב ביותר מול קבוצה שתגיע לסמי עופר ותנסה לעשות כותרות על הגב של החיפאים. בכר מעדיף ללכת על הרכב התקפי ולהחזיר ל-11 את צ'ירון שרי, שעל פי אנשי המועדון, גילה יכולת טובה באימונים וראוי לחזור להרכב ולתרום את חלקו בישורת האחרונה של הליגה.

במצב שכזה, בכר יעדיף לשנות מערך ולשחק עם שני בלמים, בוגדן פלאניץ' ועופרי ארד, מה שיסלול את דרכו של רמי גרשון חזרה לספסל המחליפים. השאלה הגדולה במצב כזה היא מי ישחק בקישור לצידו של נטע לביא. בכר מתלבט בסוגיה ויודע היטב שעם חלק התקפי עם שרי, עומר אצילי, גודסווי דוניו ודולב חזיזה, לא ניתן יהיה להשאיר את הקישור האחורי חשוף ושהכל יפול על הקפטן. המאמן יחפש את האיזון ולמרות הכוונה לעשות רוטציה ולאפשר למוחמד אבו פאני מנוחה, לא מן הנמנע שבסופו של דבר הקשר יזכה בקרדיט, למרות שלא תורגל בחלקים גדולים של האימון ומי שתורגלו לסירוגין היו יובל אשכנזי ומאור לוי.

מוחמד אבו פאני (עמרי שטיין)מוחמד אבו פאני (עמרי שטיין)

חוסה רודריגס נותר מחוץ לסגל אחרי שהודיע בבוקר שלא חש כשיר למפגש. גם ניקיטה רוקאביצה סוחב פציעה ולא יהיה בסגל ובכר יצטרך להחליט מי יצטרף אליו ביציע. בנושא אחר, עאיד חבשי, שלא ימשיך בעונה הבאה למרות שיש לו חוזה, מכוון לשחק בעונה הבאה בקבוצה מעבר לים.

ההרכב המשוער: ג’וש כהן, ארנסט מבוקה, עופרי ארד, בוגדן פלאניץ’, סאן מנחם, נטע לביא, מוחמד אבו פאני (יובל אשכנזי או מאור לוי), צ’ירון שרי, עומר אצילי, דולב חזיזה וגודסווי דוניו.

ברק בכר (רדאד ג'בארה)ברק בכר (רדאד ג'בארה)