במכבי חיפה קיבלו באכזבה את תוצאות בדיקת האולטרסאונד שעבר חוסה רודריגס, לפיה הקשר יאלץ להעדר לתקופה של עשרה ימים לפחות ויחמיץ את משחק החוץ הקשה המצפה לקבוצה בשבוע הבא מול מ.ס.אשדוד.

בחיפה לא שוכחים את הפסד הליגה באשדוד ולכן יתכוננו במשנה זהירות למשחק מתוך ידיעה שמדובר במוקש לא פשוט מול קבוצה שבבית שלה כבר הצליחה לעבור משוכות דוגמת מכבי ת"א וחיפה. עד למשחק, בחיפה ינסו ללמוד את לקחי תוצאת התיקו מול מכבי ת"א ובעיקר את הירידה ביכולת בפתיחת המחצית השנייה, דבר שקרה גם במשחק התיקו מול מכבי פ"ת כמו גם את הקלות הבלתי נסבלת של שער החובה. 

שחקני מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)

בחיפה אמנם לא מדברים בקול רם על העונה הבאה אבל כבר עכשיו ברור שברק בכר יבצע מספר שינויים הכרחיים בסגל. המטרה תהיה לצרף שחקנים איכותיים במספר עמדות בדומה לבוגדן פלאניץ' וחוסה רודריגס, שעל פי דעת כולם מדובר בשחקנים עם ניסיון שמשדרגים את הקבוצה בצורה משמעותית. המטרה העיקרית תהיה לנסות ולחזק את ההגנה במגן ימני ברמה גבוהה במקומו של ארנסט מבוקה שמסיים חוזה ובבלם נוסף שיאבק יחד עם עופרי ארד על חולצת ההרכב.

עאיד חבשי, שלא נכלל בסגל הקבוצה במשחק האחרון ישוחרר ונראה שהפעם הקבוצה לא תעמוד בדרכו. רמי גרשון צפוי להמשיך בהתאם לחוזהו ולשמש כמו במשחקים האחרונים גיבוי לתפקיד הבלם או המגן השמאלי. גם בקישור בחיפה יצטרכו לצרף קשר ברמה גבוהה נוסף, והרצון הוא למצוא קשר בסגנון של אייל גולסה. במועדון טרם קיבלו החלטה לגבי מימוש האופציה על יובל אשכנזי וימתינו עם ההחלטה עוד מספר מחזורים. בחיפה משוכנעים שניתן יהיה לתת קרדיט גדול יותר בשנה הבאה למאור לוי שכבר שולב העונה בלא מעט משחקים ולנהוראי יפרח שמתאמן עם הקבוצה הבוגרת ואמור בקרוב מאד לחתום על חוזה לחמש השנים הקרובות.

בכר: שיחקנו התקפי, באנו לנצח את המשחק

בעניין אחר, הקבוצה ציינה אמש את יום השואה במסגרת אירוע “זיכרון בסלון” שנערך בביתו של קשר הקבוצה עומר אצילי. ניצול השואה אליהו פיינרו הגיע עם רעייתו וסיפר את סיפורו – על ילדותו ברומניה, כניסת הנאצים למדינה, הזוועות, הבריחה, המסע באוניה דרך הולנד והעלייה לארץ ישראל והצטרפותו לסיירת גולני תחת פיקודו של אריאל שרון. בערב נטלו חלק נשיא המועדון יעקב שחר ורעייתו, מנכ"ל המועדון אסף בן דב ומנהל מחלקת הנוער איציק עובדיה, וכן בני משפחה של אצילי ורעייתו. בסיום העניקו שחר ואצילי את החולצה מספר 1 לפיינרו והודו לו על ערב מרגש ועל שמירת זיכרון השואה.

יענקל'ה שחר מעניק את החולצה לפיינרו (האתר הרשמי של מכבי חיפה)יענקל'ה שחר מעניק את החולצה לפיינרו (האתר הרשמי של מכבי חיפה)