אחרי שהוכיחה שוב אופי גדול ויצאה לפגרת הנבחרות והשזרוע לאחר ניצחון על בית”ר ירושלים, למכבי חיפה יש כשלושה שבועות לעשות חושבים על המשך העונה. כאשר מסתכלים על הטבלה, הפער בין הירוקים למכבי תל אביב המובילה עומד רק על 3 נקודות, סיטואציה אותה לא זוכרים בכרמל כבר שנים ארוכות.

החבורה של מרקו בלבול הצליחה לגלות “ווינריות” במשחקיה האחרונים, כשכמעט בכל פעם שנקלעה לפיגור הצליחה לחזור ולנצח. אולם, רוב קבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך מגיעות מול הירוקים ומנסות להסתגר ולייצר אוטובוס ברחבה.

מרקו בלבול. צריך את פריי (רדאד ג'בארה)מרקו בלבול. צריך את פריי (רדאד ג'בארה)

נראה שהחלק ההתקפי עד כה של הירוקים הוא המרשים בליגה, אך צריך להודות שגם אלילת המזל שיחקה לא מעט פעמים עבור המועדון מהכרמל. בשביל להמשיך ביכולת ולהיות דומיננטית גם בשלבים המאוחרים של העונה ובמיוחד בפלייאוף העליון מול מכבי תל אביב של ולדימיר איביץ’ שרק הולכת ומשתפרת, מכבי חיפה תהיה חייבת לשדרג את עצמה ולעלות מדרגה נוספת.

בעונה שעברה, בלבול נכנס לתפקיד וקיבל את המועדון מרוסק. המאמן עשה פלאים והצליח לקחת את הקבוצה מהתחתית אל המקום השני בסיום העונה. אחת הסיבות העיקריות לשינוי הדרסטי ביכולת של הירוקים הגיע בעקבות הרכש שהוחתם בחלון העברות של חודש ינואר – קרים פריי. הקשר הטורקי אמנם לא בלט במספרים, אך כל יושבי סמי עופר יכולים להעיד כי מדובר בשחקן כדורגל נהדר אשר שידרג את קבוצתו משמעותית.

קרים פריי חוגג עם ניקיטה רוקאביצה ועופרי ארד. חוד מפלצתי (עמית מצפה)קרים פריי חוגג עם ניקיטה רוקאביצה ועופרי ארד. חוד מפלצתי (עמית מצפה)

כשלחיפאים יש את צ’ירון שרי ודולב חזיזה בקישור ההתקפי ואת יאניק ווילדסחוט, ושחקן דוגמאת מוחמד עוואד (כשהמאמן מחליט לשחק איתו באגף ולא כחלוץ 9) כאופציות מהספסל, אפשר רק לתאר כמה פוטנציאל יהיה בחוד שיכלול גם את הקשר הטורקי. יש מעט מאוד קבוצות בליגת העל, אם בכלל, שיצליחו לעצור רביעייה שכוללת את פריי בשמאל, שרי באמצע וחזיזה מימין, או ללא דולב ועם ניקיטה רוקאביצה וירדן שועה בחוד (כשמשחקים 4:4:2).

פריי עתיד לסיים את החוזה שלו בקבוצה הטורקית בשאקשהיר בתום העונה הקרובה ולכן יוכל לנהל משא ומתן עם כל מי שיחפוץ החל מחודש ינואר. אם הירוקים באמת חפצים בשירותיו, יכול להיות שהחתמה שלו כבר בינואר תעשה את ההבדל בסוף העונה.

הכתוב הינו טור דעה.

קרים פריי. חומר למחשבה עבור יעקב שחר (עמרי שטיין)קרים פריי. חומר למחשבה עבור יעקב שחר (עמרי שטיין)