מכבי חיפה הודיעה היום (חמישי) על מינויו של גל אלברמן למנהל הספורטיבי של המועדון. במסגרת תפקיד זה אלברמן, שבעונה החולפת שימש כסקאוט הראשי של המועדון, יקבל תחומי אחריות נרחבים הרבה יותר.

אלברמן יהיה אמון על תחומים שמשיקים לתפקידו הקודם – ניהול מערך הסקאוטינג והאנליזה, בניית הסגל בצמוד למאמן הקבוצה ומעקב אחר מושאלים. בנוסף הוא יהיה אחראי על בניית אסטרטגיה מקצועית ארוכת טווח, ושילוב שחקני האקדמיה בסגל הקבוצה הבוגרת וכן ניהול טכנולוגי מקצועי. בנוסף, אלברמן עובד על פרויקט קבוצת פיתוח, בה יוכלו שחקני המועדון הצעירים לצבור ניסיון ודקות משחק.

גל אלברמן באימון (חגי מיכאלי)גל אלברמן באימון (חגי מיכאלי)

אלברמן אמר לאתר הרשמי של מכבי חיפה: "מודה לראשי מועדון הכדורגל מכבי חיפה על ההזדמנות האדירה והמאתגרת להתמנות למנהל הספורטיבי של המועדון. לפני כשנתיים יצאנו יחדיו לדרך משותפת, בתחילתה שימשתי כעוזר מאמן ולאחריה כראש מערך הסקאוטינג במועדון. כולי תקווה ואמונה ששיתוף הפעולה יניב תוצאות והצלחות מרובות בזירה המקומית והאירופית בשנים הבאות".

ממכבי חיפה נמסר כי אלברמן, שהגיע למועדון כשחקן, המשיך כעוזרו של מרקו בלבול ולאחר מכן מונה לראש מערך הסקאוטינג “הוכיח יכולות, מקצועיות ושיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים בכל אחד מהתפקידים אותם ביצע”. כמו כן, לפני כשנתיים נשלח אלברמן על ידי המועדון ללימודי תואר שני ניהולי עבור שחקני כדורגל בינלאומיים של UEFA בשווייץ.

הנשיא יעקב שחר התייחס למינוי ואמר לאתר הרשמי של הקבוצה: "אהבתי את גל כשחקן והערכתי מאד את עבודתו כחלק מהצוות המקצועי בשנתיים האחרונות. גל מביא לכל תפקיד אותו הוא מבצע במגרש ומחוצה לו, אישיות נהדרת, מקצועיות ויכולת לעבוד בשיתוף פעולה מלא ואפקטיבי עם כל הגורמים במועדון. אני מאחל לנו ולגל הצלחה גדולה".

גיא צרפתי עם ברק בכר (רדאד ג'בארה)גיא צרפתי עם ברק בכר (רדאד ג'בארה)

במקביל, עוזר המאמן גיא צרפתי סיכם להמשיך בעונה הבאה כעוזר מאמן, על אף שהיה מבוקש על ידי מספר קבוצות כמאמן ראשי. הוא היה העוזר של בכר העונה, בה כזכור הקבוצה לקחה אליפות. צרפתי התייחס להישארותו: "אני שמח להמשיך במכבי חיפה. התחלנו דרך מרגשת ביחד. מועדון עם אנשים אלגנטיים ועוצמתיים, מאמן מדהים, צוות נפלא וקהל אדיר. מחכה כבר לחזור לדשא כדי להמשיך בדרך המרגשת הזו".

כמו כן, מאמן השוערים של מכבי חיפה גיא וייזנגר ממשיך גם הוא לעוד עונה במועדון. מי שהיה גם האחראי על כל המצבים הנייחים זכה עם הקבוצה באליפות ותחת תפקידו נבחר השוער ג'וש כהן לשחקן העונה, אמר: "שמח ומאושר להמשיך בדרך שהתחלנו. טוב לי במכבי חיפה, מצפה להתחיל בעבודה ולהמשיך לעשות דברים יפים עם המועדון הענק הזה".