לאחר הפנדל שנשרק כנגדה אמש (רביעי) שפסק 2:1 להפועל חיפה, בסקציה נס ציונה מתקשים לעבור על העניין לסדר היום ושלחו הבוקר מכתב למנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, בטענה לתחושת קיפוח מצד השופטים ושופט המשחק, זיו אדלר שלא ניגש לראות ב-VAR את העבירה בגינה שרק לכדור עונשין.
 
"בשנים האחרונות הושקעו כספים רבים בענפי הספורט השונים בנס ציונה, וכך גם בקבוצת הכדורגל שהעפילה בסיום העונה החולפת לליגת העל לאחר היעדרות של 51 שנים" נכתב במכתב המועדון שנחתם על ידי יו"ר המועדון דודו עוז והמנכ"ל רונן זייגרמן, "אנו מבקשים להאיר את עיני אוהדי הספורט והתקשורת למצב מתמשך ובלתי נסבל של קיפוח הקבוצה בהחלטות שופטים בחלק גדול ממשחקי הקבוצה מתחילת העונה. להרגשתנו נוצר הרושם שלשופטים קל יותר לשרוק נגד שחקני נס ציונה אך כשהמצב הפוך - קולו של השופט לא נשמע".

שחקני סקציה נס ציונה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני סקציה נס ציונה מאוכזבים (נעם מורנו)

עוד הוסיפו במכתבם: "במשחק אתמול עם הפועל חיפה, בדקה ה-96 שרק זיו אדלר לכדור עונשין מ-11 מטרים לאחר כביכול עבירה שנעשתה על ענר שכטר. באוזניו של אדלר שופטי המסך, יגאל פריד ודוד פוקסמן, טענו שההחלטה אינה חד משמעית ושעליו ללכת לבדוק את החלטתו במסך. אך אדלר החליט להימנע מכך למרות חוסר הוודאות, הדקה הקריטית ובקשת שופטי המסך. מדוע בדקה ה-45 דווקא כן החליט ללכת למסך ולשרוק לכדור עונשין והרחקתו של אטו? 

“מועדון הכדורגל סקציה נס ציונה לא מוכן להצטייר כ"נמושות הליגה" ולא נשתוק יותר לנוכח שריקות והחלטות של שופטים כאלה ואחרים שידם קלה על "המשרוקית" במשחקי הקבוצה הקטנה והצנועה. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה משופטי ליגת העל שינהלו את המשחקים בצורה ספורטיבית, הוגנת, ללא מורא וחשש".

יריב טפר (רדאד ג'בארה)יריב טפר (רדאד ג'בארה)

טפר הגיב לטענות של הכתומים: “נדהמתי לקרוא את טענתכם השקרית והלא נכונה לגבי פניית שופטי המסך לאדלר בדקה ה-96 למשחק. הנני להודיעכם כי אם יפורסם נוסח מכתבכם השקרי ברבים, ננקוט כלפיכם בכל האמצעים העומדים לנו על פי דין. ביקורת מקצועית יכולה ורצוי שתישמע, אך לא המצאת עובדות באופן שקרי ומגמתי כנטען במכתבכם”.

“לגופו של עניין, לא רק ששופטי המסך התערבו, הם גיבו ותמכו בהחלטת השופט לשרוק לבעיטת עונשין, ועל כך יש לנו סימוכין מהקלטת מערכת השמע. אם מכתבכם פורסם כבר בתקשורת, הנכם נדרשים להוציא התנצלות כתובה ומפורשת על הטעיה והוצאת דיבה באופן מיידי”.