נועלת טבלת ליגת העל, הפועל רעננה, אמנם הודחה אמש (רביעי) ברבע גמר גביע המדינה וספגה הפסד שישי ברציפות בכל המסגרות עם 2:1 להפועל תל אביב אחרי הארכה, אך בכל זאת, במועדון שאבו עידוד מהמשחק בבלומפילד.

לאחר התבוסה 3:0 להפועל כפר סבא ואחרי שסגרה את העונה הסדירה במקום האחרון ובמרחק של 6 נקודות מעירוני קריית שמונה שמעל לקו האדום, החבורה של המאמן גל כהן, במשחקו השלישי על הקווים כמאמן ראשי, התייצבה והצליחה להציג כדורגל חיובי שנותן מקום לאופטימיות מבחינת רעננה לקראת פתיחת הפלייאוף התחתון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קלינגר: כדורגל בלי קהל לא שווה כלום.

במועדון מבינים כי משימה לא פשוטה ניצבת בפני הקבוצה, שרחוקה כאמור 6 נקודות מהקו האדום כאשר נותרו 21 נקודות בלבד בקופה עד לסיום העונה, אך בכל זאת, הצליחו להפיח מעט תקווה מחודשת בשחקנים ולשאוב לא מעט עידוד מהיכולת במשחק מול האדומים של ניר קלינגר לקראת ההמשך.

נכון, רעננה אמנם הפסידה בסופו של דבר בהארכה אחרי 1:1 בתום 90 דקות, אך במועדון היו שבעי רצון ממשחק ההקרבה שסיפקה הקבוצה, מהמשמעת הטקטית שהציגו שחקניו של גל כהן ומהעובדה שהיה ניתן לראות שהשחקנים, סוף כל סוף, מאמינים בעצמם וביכולתם לעשות זאת ולנצח, על אף התוצאה הסופית יש לציין.

ירדן כהן, עידן שמש ורועי לוי (שחר גרוס)ירדן כהן, עידן שמש ורועי לוי (שחר גרוס)

אגב, בעקבות הכרטיס האדום שספג, החלוץ הגנאי יוג’ין אנסה לא יעמוד לרשותו של גל כהן במחזור הפתיחה של הפלייאוף העליון, כמו גם המגן הימני עדי נמני, שספג בעקבות הכרטיס האדום מול הפועל כפר סבא עונש הרחקה ממשחק נוסף, כמו גם עונש נוסף על תנאי להרחקה ממשחק אחד.

יוג'ין אנסה מורחק (שחר גרוס)יוג'ין אנסה מורחק (שחר גרוס)

השוער ניב אנטמן, שזכה להזדמנות לשחק והציג יכולת טובה, התייחס להפסד ואמר: ״זה נכון שאנחנו יוצאים מאוכזבים מהמשחק הזה בגלל התוצאה, אבל אם מסתכלים על התמונה הכללית שיחקנו כמו גברים, נלחמנו, היינו ממושמעים טקטית ומהמשחק הזה אפשר לקחת הרבה נקודות טובות להמשך הליגה״.

הסיבות להפסד: ״הרבה שחקנים שקיבלו את ההזדמנות לשחק קצת התעייפו לקראת הסוף, גם ההרחקה של יוג׳ין אנסה לא ממש עזרה לנו ופספסנו את זה באמת ברגע האחרון להגיע לפנדלים, כי אם היינו מגיעים לפנדלים הכל היה יכול להיות״.

ניב אנטמן (חגי מיכאלי)ניב אנטמן (חגי מיכאלי)

היכולת במשחק לעומת הליגה: ״אני חושב שהגישה שלנו הייתה שונה, לבוא למשחק כשאתה יודע שאין מה להפסיד, אתה לא בא לחוץ ומפה אפשר לייצר הרבה דברים יותר טובים״.

ההזדמנות שקיבל לפתוח בהרכב: ״קודם כל, זה תמיד כיף לשחק, זה משחק שני שלי אחרי הגביע במשחק הקודם. מאוד מרגש וכיף לשחק בהיכל הזה של בלומפילד ואני מקווה שהשארתי חותם ושאמשיך בליגה״.

התחרות עם אסף צור: ״קודם כל, אסף שוער מאוד מוכשר ויש לו עתיד ורוד לפניו. הסיטואציה של הקבוצה היא אחרת כרגע, מחפשים את השינוי ואני מקווה מאוד שאקבל את ההזדמנות להמשיך הלאה. יש מאמן שקובע, הוחלפו שני מאמנים שהחליטו לתת לאסף צור את המושכות, אני מכבד את זה, יש מדיניות מסוימת במועדון. חיכיתי להזדמנות שלי ואני מקווה מאוד שהשארתי חותם במשחק הזה ושיתנו לי להמשיך הלאה״.

אסף צור (חגי מיכאלי)אסף צור (חגי מיכאלי)

המאמן גל כהן סיכם: ״אני גאה בשחקנים, השחקנים האלה עברו ועוברים עונה מסויטת ואני חושב שאמנם לא עלינו לחצי הגמר, אבל כן הרווחנו אמונה בקבוצה ובשחקנים ורוח לחימה ואני מוריד את הכובע בפני השחקנים ומקווה שההישג הגדול שלנו יהיה לפתוח את הפלייאוף התחתון עם הרוח והווייב שהיה כאן במשחק הזה״.

מצב הקבוצה: ״אין ספק שאנחנו עם סגל מאוד קצר וזה משהו שהוא ידוע ובגלל זה אני מוריד את הכובע בפני השחקנים כי הם נתנו פה הכל, עידן שמש לדעתי לא שיחק 120 דקות מטרום ב׳, אז באמת אני מוריד את הכובע בפני כל השחקנים. נצטרך לאושש אותם, יש לנו שבוע וחצי להתכונן למשחק באשדוד ואני מבטיח שנהיה רעננה חיה, בועטת, נושמת ושמאמיניה בעצמה עד הסוף״.

גל כהן (שחר גרוס)גל כהן (שחר גרוס)

קרבות התחתית: ״אני לא עוסק בחישובים של כמה נקודות צריך. אנחנו מאוד מקווים שלפלייאוף התחתון נקבל בחזרה את יואב תומר, אנחנו מתמודדים עם סגל מאוד קצר בגלל פציעות כאלה ואחרות. שוב, יש לנו שבוע וחצי לאושש את השחקנים, לבוא לאשדוד, לנצח ולפתוח ברגל ימין ואני מאמין שעם האנרגיות נוכל להישאר בליגה״.

הסיבות להפסד: ״הפועל רעננה ב-28 משחקים ספגה 11 פנדלים וזה האדום השביעי שהיא סופגת, אז עם כל הקושי איתו אנחנו מתמודדים בניהול הסגל, אלה נתונים מטורפים ואנחנו מקווים שזה ייפסק. שוב, אני רוצה להודות לשחקנים, אנחנו לוקחים מפה המון דברים טובים ואני בטוח שאנחנו נבוא לפלייאוף התחתון ונישאר בליגה״.