הפועל רעננה ירדה הערב (שבת) באופן מעשי לליגה הלאומית אחרי שבע שנים בליגת העל, בתום הפסד 1:0 דרמטי לעירוני קריית שמונה. שער הניצחון של היריבה הגיע בדקה ה-94, כאשר לאחר מכן לרעננה עוד הייתה הזדמנות להשוות בפנדל אבל שניר שוקר בעט לא מספיק טוב, ברטקוס הדף וגורלה של הקבוצה נגזר לירידה.

עם עוד ארבעה משחקים עד סוף העונה לרעננה שבמקום האחרון יש 12 נקודות פחות מק”ש שמעל לקו האדום עם הפרש שערים גרוע בהרבה, כשגם נס ציונה ביניהן. רק אם ק”ש ונס ציונה יפסידו בכל משחקיהן (פרט לניצחון של נס ציונה על ק”ש) בהפרשי שערים גדולים ורעננה תנצח בכל משחקיה, היא תשרוד בליגה – כך שמעשית, הסיפור גמור.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תגובת רפואה לניצחון על רעננה

מאמן הפועל רעננה אייל לחמן אמר בסיום: “אני מרוקן. היה שבוע קשה מאוד כי המשחק מול כפ”ס היה משחק לא טוב שלנו. באשדוד הובלנו 0:2 במשחק גרוע אבל ידענו איך לשחק ומול כפ”ס לא ריעננתי מספיק ואיבדתי את המשחק. היום באנו בצורה אחרת לגמרי, לחצנו עם ארבעה שחקנים את ק”ש, עשינו דברים יפים מאוד, הבאנו את הכדורים לאזורים טובים, לא הנענו סתם, שיחקנו רק לעומק ומהר. זה לא פשוט כי אנחנו לא בכושר גופני מתאים, קבוצות אחרות התאמנו חודשיים וחצי ואנחנו רק שלושה שבועות. כמות המצבים אליה הגענו הייתה מספיקה לניצחון, דיללנו מאחור, שיחקנו עם שני קשרים אחוריים שהם קדמיים. זהו, כנראה זה מה שנגזר, יש קארמה, אווירה מסויימת שאופפת מועדון. אבל אם לדבר על המשחק היום, זה משחק שהשחקנים של רעננה יכולים ללכת גאים הביתה. התחושה הפנימית של השחקנים זה שהם יכולים להיות גאים בעצמם”.

קובי רפואה ואייל לחמן (נעם מורנו)קובי רפואה ואייל לחמן (נעם מורנו)

המאמן הבהיר שהוא מאמין שהוא יכול להביא שינוי: “כשלקחתי את המשימה הזאת קוויתי שזה לא יסתיים מהר ולכן המשחק באשדוד היה קריטי, כמו גמר גביע. לא נראינו טוב אבל לא הייתי מוטרד כי ידעתי שאנחנו עושים דברים נכונים. הייתה לנו תקווה היום לחזור. מה שאני זוכר מעצמי זה שזו אחת ההכנות הכי טובות שעשיתי למשחק, היה לי תחושה שאנחנו מנצחים ובגדול. נגיעה אחרונה קשורה לשקט של שחקנים, אף פעם לא באתי בטענות לשחקנים שמחמיצים. אני לא הרבה זמן ברעננה אבל יש פה בחורים שכיף לאמן, אומרים עליהם “גברים אחד אחד”, בחורים זהב, נתנו היום הכל על המגרש. אין שחקן שלא היה בסדר היום וחבל כי זה משחק שהיינו צריכים לנצח”.

למה הוא היה צריך את זה? “קודם כל חודשיים וחצי הייתי בבית, והיה לי אינסטינקט שאני יכול לעשות פה את הבלתי ייאמן. הייתה לי הרגשה כזאת. הרבה פעמים מאמן חותם לא כי הוא הכי מאמין אלא כי הוא צריך לעבוד, ויש פעמים שהולכים לאמן כי יש תחושה טובה. הייתה לי תחושה אמיתית שאני מסוגל לעשות את זה עם השחקנים האלה. אני אוהב לאמן שחקנים מהירים, תוססים, ואולי היום אם היינו מנצחים היה לנו איזשהו סיכוי”. האם ימשיך בלאומית? “לא. באתי לגיחה קצרה. הייתה הצעה של אופציה לעונה הבאה”.

שחקני רעננה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני רעננה מאוכזבים (נעם מורנו)

בלם הקבוצה עידו לוי אמר בסיום: “זה לא פשוט, כל משחק מקבלים סטירה, לא פשוט להרים את עצמנו כל פעם מחדש, אבל אין מה לעשות, זו לא העונה שלנו בלשון המעטה, וזהו. זה הכל. זה נראה די אבוד, אם הייתה לנו הזדמנות זה היה היום, אם היינו מנצחים הייתה סיבה לאופטימיות, אבל עכשיו שהפסדנו בבית לקבוצה שנלחמת מולנו וגם שבוע שעבר וגם לפני שבועיים, האחריות כולה עלינו אם אנחנו לא מנצחים במשחקים שהם הלחם והחמאה שלנו, זה המשחקים שצריכים לקחת אם רוצים להישאר.

“קרו פה היום הרבה דברים, הרבה החמצות, דקה 90 מחמיצים פנדל, הכל הולך הפוך השנה, חבל לי על המועדון ועל השחקנים. זה לא פשוט, לקבל שבוע אחרי שבוע סטירה מצלצלת, כל שבוע סיפור אחר, היום קיבלנו גול דקה 90, החמצנו פנדל דקה 95, קרו פה דברים השנה שאני 10 שנים בכדורגל ולא זוכר שנה כזו רעה. אנחנו מנסים להרים את עצמנו כל שבוע, להרים את כל המועדון וזה קשה, לא אגיד שזה פשוט”.

שחקני רעננה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני רעננה מאוכזבים (נעם מורנו)

מן הצד השני קובי רפואה היה מרוצה מאוד מהנקודות: “לא נתקלתי במשחק כזה בכל הקריירה. למי שיש לב חלש המשחק הזה לא היה בשבילו. הלב שלי מתחיל להיות חלש. המשחק הזה לקח לאנשים כמה שנים מהחיים, אבל אין מתוק מזה. עשינו הרבה שטויות, קבלת החלטות לא טובה, הרבה החמצות. בסוף נתנו גול ואז הגיע הפנדל. קשה לי להביע את מה שאני מרגיש אבל אני שמח משלוש הנקודות שזה הדבר הכי חשוב, גם אם היינו צריכים לגמור את המשחק עוד לפני . נשארו עוד ארבעה משחקים, לפני המשחק אמרתי שזה מעבר לגמר גביע וגם עכשיו המשחקים הבאים זה ככה”.

על כובש השער: “מגיע לאורי דהן, הוא ילד צעיר, עובד קשה, לקח את ההזדמנות בשתי ידיים. כמובן שנשמור אותו עם הרגליים על הקרקע ומקווה שנמשיך ככה”. על כמות ההחמצות: “פשוט קשה לתאר במילים כי זה רק לסיים, זה דברים שקורים בכדורגל ומצער אותי שזה קורה לנו, קבלת החלטות בחלק הקדמי לא הייתה טובה, אבל בסוף כיף לתקן אחרי ניצחונות. כל הכבוד לבחורים. היה משחק עונה כמו ששבוע הבא יש משחק עונה עם כפ”ס, ניקח את הנקודות, נירגע ונצא לשבוע הבא”.

כובש השער אורי דהן אמר: “אנחנו נרגשים כולנו ויש לנו משימה להשלים עוד 4 משחקים ואז נשמח. זה גול בכורה, זה בונוס בשבילי ובשביל כל הקבוצה ואין שמח ממני. צריכים לעבוד קשה, נשאר 4 משחקים לתת הכל וזהו. אני מבין שיש סיכוי שזה השער שישאיר אותנו בליגה ואני שמח שזה ככה, עבדנו קשה בשביל זה כולם ביחד, אבל הנה הגיע לנו”.

על עצמו אמר: “אני משחק פה המון שנים, באתי מראש פינה, את ההזדמנות קיבלתי מקובי, הוא סמך עליי ואני מחזיר לו. ארוצה להקדיש את השער לאמי שלי. המשפחה מלווה אותי כל השנים ואני שמח”.