אווירת נכאים בהפועל רעננה אחרי ה-2:0 המאכזב שהקבוצה ספגה אמש (שבת) מהפועל כפר סבא במחזור השני של הפלייאוף התחתון, הפסד בעקבותיו הקבוצה נראית כמי שהשלימה באופן סופי עם הירידה לליגה הלאומית אחרי שבע עונות רצופות בליגת העל.

במועדון התאכזבו מאוד מהיכולת של הקבוצה, מחוסר החדות של החלק ההתקפי ובייחוד מהיעדר הלחימה מצד שחקני הקבוצה, שלא נראו כמי שמנסים להילחם על חייה של הקבוצה, שכעת רחוקה 9 נקודות מעירוני קריית שמונה שמעל לקו האדום כאשר נותרו 15 נקודות בלבד בקופה עד לסיום העונה.

שחקני הפועל רעננה מאוכזבים (חגי מיכאלי)שחקני הפועל רעננה מאוכזבים (חגי מיכאלי)

גם האופטימיים הגדולים ביותר במועדון כבר מבינים שעל מנת שרעננה תוכל לשרוד בליגת העל עונה נוספת הקבוצה זקוקה לנס. ״זה נראה גמור״, אמר גורם במועדון והוסיף: ״אין רוח לחימה והקבוצה נראית כבויה לגמרי. עצוב, אבל כנראה שכבר אין איך להתחמק מזה ונצטרך לעבוד קשה כדי לנסות לחזור כמה שיותר מהר לליגת העל״.

מאמן הקבוצה אייל לחמן, שלאחר ה-3:2 לאשדוד במחזור הקודם עוד שמר על אופטימיות, הודה כי המצב הסתבך ואמר בסיום: ״הייתה איזה שהיא תחושה כל הזמן שברעננה יש בעיה של משחק ההגנה והפעם זה שוב הוכח שמבחינת הגנה הייתה הרבה אחריות וחוכמה, לא הקרבה. הבעיה התגלתה בחלק הקדמי, ללא ספק זאת הייתה עיקר הבעיה שלנו. כשבאים ומשחקים עם ארבעה חלוצים בפתיחת המשחק ומדקה 30 כבר עוברים למערך של חמישה שחקני התקפה צריך גם לעשות את הפעולות שלנו ואת זה לא עשינו ופה באיזה שהוא מקום לקינו״. 

אייל לחמן. במה המינוי שלו שינה משהו? (חגי מיכאלי)אייל לחמן. במה המינוי שלו שינה משהו? (חגי מיכאלי)

הצורה בה התפתח המשחק: ״הייתה לנו איזה תחושה במחצית הראשונה שהמשחק בידיים שלנו, שהמשחק נוח, אבל אם באשדוד השכלנו לכבוש, פה לא השכלנו לכבוש, למרות הכמות הגדולה של שחקני ההתקפה. לסיום, אנחנו מבינים שזה לא משחקים רגילים, באים לשחק פה על כל הקופה, זה לא שבאים להתנהל במשחק רגיל ובמשחק עומד, זה משחקים שלוקחים בהם באיזה שהוא מקום ריסק ועולים עם כמות גדולה מאוד של שחקנים קדמיים. היינו חייבים ב-30 הדקות הראשונות לנצל את המומנטום הזה ולהכריע וברגע שלא הכרענו, גם נחשפנו בחלק האחורי לכמות גדולה של התקפות מעבר וזה למעשה סיפור המשחק״.