בהפועל רעננה יצאו אתמול (שבת) מאוכזבים מאוד מאצטדיון המושבה לאחר ה-0:0 מול סקציה נס ציונה שהשלים משחק תשיעי ברציפות ללא ניצחון והותיר את הקבוצה במקום האחרון בטבלה עם 7 נקודות בלבד מ-33 אפשריות.

הייאוש הגדול מהחלטות השיפוט העונה נמשך, כאשר בדקה ה-35 השופט יגאל פריד פסל שער חוקי של החלוץ עידן שמש, בטענה לנבדל של ירדן כהן המבשל, החלטה שאושרה במפתיע על ידי שופטי ה-VAR, לירן ליאני ועדי תום. גורם במועדון התייחס לנושא ואמר: ״לא מפסיקים לקחת מאיתנו נקודות, זו פשוט התעללות״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קורצקי: לקחו לנו הרבה נקודות העונה

הבעלים אשר אלון התייחס בסיום להחלטה לפסול את השער ואמר: “לא היה אופסייד, ירדן כהן בא מאחורה, אין סיכוי שהיה שם אופסייד״. בנוסף, הבלם הספרדי דויד מתאוס ירד מיואש מהמגרש באצטדיון המושבה אתמול ובעט בבקבוק שהיה מונח על כר הדשא עם ירידתו לחדר ההלבשה לאחר שריקת הסיום.

גם מנהל הקבוצה תמיר כהן ומאמן השוערים גיא סולומון התקשו להשלים עם השריקה של פריד ופסילת השער וניגשו בסיום לחדר השופטים על מנת להציג וידאו אשר מוכיח כי השער היה חוקי. לאחר שהשופטים התבצרו בעמדתם וטענו כי זוויות הצילום שקיבלו שופטי ה-VAR לא יכלו לקבוע באופן ודאי שלא היה נבדל, כהן הגיב בזעם: ״אתם לא הולכים לשכנע אותי של טעיתם, אתם עושים מה שאתם רוצים וגומרים לכולם את הקריירות״.

בתוך כך, היה גם משחק, בו הפועל רעננה סבלה מחוסר מזל גדול, כאשר רשמה מספר גדול של החמצות, בייחוד במחצית הראשונה, כולל בדקה ה-25, אז כארם ארשיד הגיע למצב של שער בטוח, אך נבלם על ידי חברו לקבוצה עידן שמש, שנכנס לנתיב הבעיטה ומנע מהכדור להיכנס. ״כשכלום לא עובד, כלום פשוט לא עובד״, אמרו במועדון בייאוש.

הבלם עידו לוי אמר: “לא לזה ציפינו בתחילת העונה, אבל אין מה לעשות, אנחנו צריכים להתאים את עצמנו למצב ולהביא את הנקודות בכוח ולחזור אם צריך לבסיס ולמה שאפיין אותנו בשנים הקודמות, לרעננה האמיתית, עם מחויבות, אגרסיביות והגנה חזקה. אמנם הפעם מהבחינה הזאת אני חושב שכן הגענו וכן היינו מחויבים ונס ציונה לא הגיעה למצב נגדנו, גם כשהיינו בעשרה שחקנים. הייתה חסרה לנו נרגל המסיימת, אבל אם נמשיך ככה הכדור בסוף ייכנס״.

עידו לוי מאוכזב (שחר גרוס)עידו לוי מאוכזב (שחר גרוס)

השיפוט, מערכת ה-VAR והשער שנפסל: ״אפשר להגיד שבאמת ה-VAR לא בעדנו כל כך, אני באמת לא יודע מה להגיד. המערכת הזאת נועדה לעשות צדק ואם הטעויות עדיין קורות, באמת אני תוהה בשביל מה המערכת קיימת אם לא בשביל זה, בשביל לא לתקן טעויות שיפוט שיכולות להכריע גורל של קבוצה במשחק כל כך חשוב. המערכת קיימת בשביל להכריע את הכף במקרה של טעויות שופט והיא לא שם, אז. שביל מה היא קיימת? לא הייתה זווית צילום מתאימה? זה נשמע הגיוני למישהו? זה נשמע כמו תירוץ עלוב שלצערי כל הזמן בא על חשבוננו, באמת שאין לי יותר מה להגיד״.

ההתמודדות: ״אין מה לעשות, בעונה כזאת כנראה שנצטרך לנצח גם את ה-VAR, לא רק את הקבוצה היריבה. נעשה את זה. אנחנו מאמינים בעצמנו ומתאימים את עצמנו למצב ונביא את הנקודות, אם צריך נעשה את זה גם בכוח. ברור לנו שלא הולך להיות קל נגד בני יהודה בבלומפילד, אבל במצבנו אנחנו צריכים להביא את הנקודות בכל מצב. אם נמשיך באותו קו בו שיחקנו הפעם, אני באמת מאמין שאנחנו יכולים לצאת עם נקודות מבלומפילד״.

ההחמצות הרבות והמהלך בו הבעיטה של כארם ארשיד פגעה בעידן שמש: ״בתקופה כזאת גם דברים כאלה קורים, אבל אנחנו צריכים להפוך את המזל שיהיה לטובתנו וצריכים לעשות את זה רק בכוח, להמשיך להאמין, לעבוד קשה ולהיות מחויבים עד הרגע האחרון בשביל להפוך את המזל והקארמה ולהביא את הניצחון הזה, רק בכוח נביא אותו. ברור שמצב כזה לא תורם לביטחון שלנו, אבל אני, כשחקן עם ניסיון יודע שזה אחד התפקידים שלי להרים את הקבוצה ולחזק את הביטחון של השחקנים, בייחוד בהתחשב בעובדה שיש לנו סגל מאוד צעיר. זה התפקיד שלנו, של השחקנים היותר מנוסים, לתת ביטחון לשאר הקבוצה גם בתקופות כאלה״.

מאבקי התחתית: ״אני מאמין שהפועל רעננה תישאר בליגה, אבל אנחנו יודעים שזה לא יהיה קל. אנחנו צריכים להמשיך בקו הזה של המחויבות ולהישאר קבוצה מגובשת ומאוחדת ורק ככה נצליח לצאת מהמצב הזה״.