אנחת רווחה אדירה השתחררה אמש (שבת) בהפועל רעננה לאחר ה-0:1 הדרמטי בדקה ה-93 על מכבי פתח תקווה שקטע רצף שלילי של חמישה משחקים ללא ניצחון. במועדון שיבחו את ניהול המשחק של המאמן מנחם קורצקי, שעלה במערך התקפי וביצע לאחר הרחקתו של נאור פסר חילופים התקפיים ונועזים, שבסופו של דבר גם הביאו את הניצחון. “כארם ארשיד, שניר שוקר ויואב תומר שגם כבש את שער הניצחון הכניסו הרבה מהירות והתלהבות למשחק, מנחם הלך עד הסוף הפעם ולא רצה להסתפק בתיקו”, אמר גורם במועדון.

בתוך כך, במועדון שיבחו לאחר המשחק את אסף צור, יואב תומר, מרטין אלאניס וכארם ארשיד, אך מעל כולם בלט ירדן כהן, שסיפק משחק נהדר ואף בישל את שער הניצחון בדקה ה-93 עם כדור רוחב נהדר שהותיר לתומר רק לדחוק מקרוב לרשתו של צחי גיגי. כל מי שיצא מחדרי ההלבשה בסיום המשחק אמר בלב שלם ובהתלהבות מסוימת שכהן הוא המצטיין במשחק. גורם בקבוצה התייחס ואמר: “ירדן היה פשוט מצוין, הוא לקח את ההזדמנות שהוא קיבל בשתי ידיים ולא רק בגלל הבישול. יש לרעננה יופי של מגן שמאלי, הוא עוד יגיע רחוק”.

יואב תומר ושניר שוקר חוגגים (איתי כהן)יואב תומר ושניר שוקר חוגגים (איתי כהן)

אגב, כהן לא היה מתוכנן לפתוח, אך מאחר והמגן השמאלי הזמבי, עמנואל אמבולה, סובל משלשולים בימים האחרונים, כהן הצעיר הוזנק להרכב הפותח וגמל לקורצקי על הקרדיט לו זכה עם הופעה נהדרת, שבסופו של דבר הייתה שווה גם שלוש נקודות והרבה אוויר לנשימה במאבקי התחתית.

שחקן בקבוצה התייחס לניצחון הדרמטי והקדיש אותו לקפטן השני של הקבוצה, בן בנימין שיושב שבעה לאחר מותו של אביו: “אנחנו מאושרים שהצלחנו סוף סוף לנצח ולסגור קצת את הפער משאר הליגה. בן חסר לכולנו בימים האלה ואנחנו אוהבים אותו מאוד וחשוב לנו שהוא יידע שהניצחון הזה כולו בשבילו”.

בן בנימין מרחיק את הכדור (חגי מיכאלי)בן בנימין מרחיק את הכדור (חגי מיכאלי)

עם זאת, למרות השמחה הגדולה על הניצחון, במועדון לא הבינו את החלטתו של נאאל עודה לפסול את השער שכבש כארם ארשיד בדקה ה-62 בטענה לעבירה של אריאל תיירי נגואקם. ״לא ברור על מה הוא שרק לעבירה״, אמרו במועדון והוסיפו: ״היה שם מאבק לגיטימי על הכדור ואריאל ניצח, מה גם שזה הזוי שהשריקה הגיעה רק אחרי שכארם הבקיע. למזלנו זה בסוף לא מנע מאיתנו לנצח את המשחק״.

בתוך כך, הקבוצה ערכה לפני שריקת הפתיחה טקס מיוחד לציון 80 שנים להיווסדה של הפועל רעננה ואירחה על המגרש כמה משחקני העבר הבולטים ביותר של המועדון האדום מהשרון מאז הקמתו ב-1938.

ירדן כהן עם הכדור (איתי כהן)ירדן כהן עם הכדור (איתי כהן)

מבשל שער הניצחון ירדן כהן סיפר בסיום: ״אני מאוד שמח ומחמיא לי מאוד שאנשים בקבוצה אומרים שאני המצטיין במשחק, אבל הכי חשוב הניצחון. אנחנו רוצים להמשיך ממשחק למשחק ולצבור כמה שיותר נקודות, אנחנו רוצים לשחק התקפי, לעשות הגנה חזקה ולתקוף טוב ואני מקווה שנמשיך ככה״.

מיעוט דקות המשחק שלו ועתידו בקבוצה: ״אני לא מתייחס לדקות המשחק שלי או למה שאומרים או לא אומרים עליי, אני עובד קשה ולאט לאט הכל יגיע. אני מרוכז ברעננה ועושה את הטוב ביותר שלי ופחות חושב על העתיד. רצינו לנצח והיינו ביתרון של שחקן, שלחנו הכל קדימה ואני שמח שעשיתי את הספרינט הזה בסוף״.

העובדה שפתח על חשבונו של עמנואל אמבולה החולה: ״זה נכון שאם עמנואל מרגיש טוב אני כנראה לא פותח, אבל אני תמיד מחכה להזדמנות שלי לשחק וכשאני מקבל מהמאמן את ההזדמנות אני עושה את הטוב ביותר שלי״.