בהפועל רעננה ירדו אמש (שבת) מרוצים מאוד מהמגרש בקריית שמונה לאחר שנפרדו ב-0:0 מול עירוני קריית שמונה המקומית, למרות שעלו להתמודדות בהרכב משני לאחר שכבר הבטיחו את הישארותם בליגה בשבוע שעבר לאחר ה-1:2 על הפועל תל אביב במחזור הקודם.

במועדון היו מרוצים מהספורטיביות שהציגו השחקנים למרות העובדה שמבחינת הקבוצה מדובר היה במשחק ללא משמעות מכרעת. גורם בקבוצה התייחס ואמר: “כל הכבוד לשחקנים שעלו למגרש והוכיחו שהעובדה שנשארנו בליגה לא תגרום לנו להפסיק לשחק כדורגל. ‘ללכת לים’ זה נחמד, אבל אנחנו משחקים עד הסוף, אחרי זה נוכל ללכת באמת לים”. 

בן סביר מול עדן שמיר (אחמד מוררה)בן סביר מול עדן שמיר (אחמד מוררה)

קפטן הפועל רעננה שניר שוקר, שפתח במשחק והשלים 90 דקות, סיפר ל-ONE: “מי שראה את המשחק הבין שלא עלינו למגרש עם כפכפים ובגד ים. זלזלו בהרכב איתו עלינו ובשחקנים שעלו למגרש, אמרו שאנחנו נותנים לקריית שמונה את המשחק, אבל בסופו של דבר, מבין הקבוצות שכבר הבטיחו הישארות ולא היו צריכות נקודות, אנחנו היחידים שהצליחו להשיג נקודות. ברעננה אין כוכבים ולכולם יש מחליפים והסגל מאוד שוויוני. זה שהשחקנים שעלו הפעם שיחקו פחות במהלך העונה לא אומר שנשחק פחות טוב והוכחנו את זה. שלטנו, הגענו למצבים והחזקנו בכדור, לא באנו להתבטל למרות שעלינו עם שבעה-שמונה שחקנים שלא שיחקו ברוב העונה”. 

העובדה שסיבכו את קריית שמונה: “לא באנו לסבך את ק”ש, או להציל את סכנין, אשדוד או מכבי פתח תקווה, באנו כהפועל רעננה, קבוצה ספורטיבית שבאה לעשות את העבודה שלה. דיברנו על זה לפני המשחק, אני, עידו דוידוב, יואב תומר, ניב אנטמן ושאר השחקנים, קיבלנו הזדמנות להראות מה אנחנו שווים ואני שמח שהצלחנו להביא תוצאה טובה במשחק שהוא כביכול לא חשוב לנו ולחזור עם נקודה מקריית שמונה, שזה מגרש לא קל”.

שחקני ק"ש (אחמד מוררה)שחקני ק"ש (אחמד מוררה)

מיעוט הדקות העונה: “אף שחקן לא אוהב לשבת על הספסל, אבל יש החלטות של מאמן וכספורטאי אני יודע שצריך לכבד את זה. היו תקופות שאני שיחקתי בהרכב והיו שחקנים אחרים על הספסל ואני מקווה שזה עוד יקרה ואחזור לשחק כשחקן הרכב, אבל צריך להמשיך לעבוד ולחכות להזדמנות, גם אם זה בסוף עונה ואנשים קוראים לזה גארבג’ טיים, זה מבחינתי חשוב בדיוק כמו לכל משחק אחר, גם במשחק אימון צריך לתת הכל”.

העתיד: “מקצועית ברור שאני פחות מרוצה מהדקות שקיבלתי, למרות שמאוד אוהבים ומעריכים אותי במועדון. למרות זאת, אני מאוד רוצה להישאר פה ואני מאמין שרוצים שגם אני אשאר פה. אני 22 שנים פה ברעננה, 12 שנים בבוגרים ואני רואה את עצמי מסיים קריירה פה בהפועל רעננה”.

שניר שוקר (אחמד מוררה)שניר שוקר (אחמד מוררה)

השינויים הצפויים בסגל והשחקנים שיבקשו לעזוב: “כל שחקן רוצה להתקדם כי להיות בהפועל רעננה זה לא ‘סקסי’ במיוחד, אבל אסור לשכוח מה רעננה נתנה לשחקנים פה. שחקנים מגיעים לרעננה כי הם יודעים שזה מקום שאפשר להתקדם ממנו, אבל יש פה הרבה שחקנים תחת חוזה וזה יהיה תלוי בשיקולים של המועדון כי טובת המועדון נמצאת לפני שחקן כזה או אחר. ההנהלה והצוות המקצועי יעשו את השיקולים שלהם ויחליטו מי יישאר, מי יילך ומי יגיע. לכל אחד יש מחליף, הרבה מאוד שחקנים טובים היו ברעננה והתקדמו, אבל אם טוני וואקמה עזב ואחרי זה הגענו לפלייאוף העליון ואוונס קנגאווה עזב ואחרי זה עשינו עונה מדהימה, לכל אחד יש מחליף. עם זאת, יש לנו סגל מדהים וצריך לשמר את רוב הסגל הזה לעונה הבאה”. 

טוני וואקמה במדי הפועל רעננה (רז אמיר)טוני וואקמה במדי הפועל רעננה (רז אמיר)

הקטנת התקציב בעונה הבאה: “כל שנה זה קשה, כל שנה מכתירים אותנו כ’יורדת ודאית’, כל שנה אין מגרש ואין אוהדים והתקציב בין הנמוכים בליגה, אבל נעשה את העבודה שלנו כמו כל שנה, עם תקציב או בלי תקציב. התוכניות לבניית מגרש ברעננה? כל קדנציה שמגיע ראש עיר הוא אומר שהוא יבנה מגרש, אבל עד שלא אראה את אבן הפינה מונת אני לא אאמין, למרות שיש דיבורים וזה נראה שיש כיוון טוב. חיים ברוידא מאוד אוהב כדורגל ואני מקווה שזה יבוא לביטוי עם הכדורגל בעיר, כי עד שלא יהיה מגרש, לא יהיו אוהדים להפועל רעננה בכמויות שאליהן מכוונים”.

אצטדיון רמת גן: “אחרי הרבה שנים שהמגרש הביתי לא היה הנקודה החזקה שלנו, העונה דווקא הבאנו הרבה נקודות ברמת גן, אז אם צריך לשחק במגרשים לא הכי יפים ונוצצים כדי להשלים את המשימה שלנו, אז אין לנו בעיה, לאף שחקן”. 

אצטדיון רמת גן (מערכת ONE)אצטדיון רמת גן (מערכת ONE)