מכבי תל אביב וגאורגיוס דוניס עדיין לא הגיעו לסיכום על העסקתו כמאמן החדש שלהם, אולם השיחות בין הצדדים נמשכות וייתכן מאוד כי הוא יהיה האיש שיורש את ולדימיר איביץ’ על הקווים.  כזכור, מועמדותו של דוניס פורסמה בזמנו ב-ONE. ביוון דווח הבוקר (חמישי) באתרי הספורט במדינה כי דוניס הוא המאמן הנבחר, במקורות אחדים אף נכתב כי הוא כבר “חתם”. אולם, מבירור עם מקורות אמינים ביוון, הנושא עדיין לא חתום והמשא ומתן ממשיך. 

דוניס הוא עדיין אחד המועמדים של הצהובים, לצד אלפרד סחרודר ואיבן יובנוביץ’. הוא נמצא במצב טוב לקבל את מכבי ת”א גם בשל היכולת לסכם מולו על תנאים כלכליים בהם יכולים לעמוד הצהובים, אך הנושא עדיין לא נסגר סופית. על פי כל ההערכות, הצהובים מתקרבים מאוד למינוי חדש והימים הקרובים יהיו ימי המפתח בנושא. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה: איך תיראה מכבי ת"א מודל 2020/21?

דוניס הוא איש מקצוע מנוסה כמאמן ראשי וקשריו מול ג’ק אנגלידיס מהווים יתרון. הוא נחשב למאמן מאוד מוערך ביוון חרף שנותיו האחרונות בפנאתינייקוס, שהיו במועדון שאיבד מההילה שלו ובעיקר מתקציבו. לצד זאת, דוניס כבר שנים ארוכות הוא שם גדול מאוד ביוון, עוד מימיו כשחקן, אחרי שביצע מעבר נוצץ לפרמייר ליג בימיו כשחקן פעיל אשר שיחק בעמדת הקשר המרכזי בזמנו.

במהלך הקריירה שלו כמאמן עבד בעיקר בקפריסין וביוון. הוא זכה בגביע היווני עם AEL ובשתי אליפויות קפריסין עם אפואל ניקוסיה (משם ההיכרות שלו עם אנגלידיס) והעפיל איתה לשלב הבתים של ליגת האלופות. בזמנו עבד גם באל הילאל ממדינות המפרץ הערבי והצליח גם איתה להניף שלושה תארים. 

דוניס באצטדיון רמת גן ב-2012 (שי לוי)דוניס באצטדיון רמת גן ב-2012 (שי לוי)

ישראל לא זרה לדוניס. הוא אימן נגד מכבי ת”א בעבר, אז היה מאמן אפואל ניקוסיה כשזו פגשה את הצהובים בשלב הבתים של הליגה האירופית ב-2013 תחת פאולו סוזה. שנה לפני כן הגיע לישראל עם פאוק סלוניקי למפגש במוקדמות האירופיות מול בני יהודה.