במכבי תל אביב כועסים כי עד לרגע זה לא הייתה כל תגובה מגנה מצד מכבי חיפה בנוגע לסרטון שצולם ע”י זכיין השידור בסיום משחק העונה באצטדיון בלומפילד הנוגע לתנועה המגונה לכאורה שהפנה דולב חזיזה לעבר אוהדים של מכבי תל אביב. בסרטון נראה דולב חזיזה, קשר מכבי חיפה, אוחז במבושיו בזמן שהוא יורד לחדרי ההלבשה כאשר האקט מופנה לכיוון אוהדי מכבי ת”א שהיו ביציע.

כל האירוע מצולם אך לא קיבל שום גינוי ותובע ההתאחדות עו”ד ניר רשף לא הודיע עד לרגע זה על דבר בעניין. גורם במכבי ת”א אמר כי “מוזר ואפילו תמוה שבכל ההתבטאויות שלהם (של מכבי חיפה) יום לאחר המשחק - התייחסות היחידה שהייתה לנושא היא ניסיון עבש להכחיש את מה שכולם ראו על גבי המסך. במקביל, ברור כי צוות השיפוט כבר היה ספון בחדר ההלבשה ולא ראה את ההתנהגות הדוחה - מה שמשאיר את הזירה לתובע שבטח לא ייתן לנושא להתמסמס”.

במכבי חיפה התייחסו בביטול לדברים: "השחקן הכחיש מכל את התנועה לעבר אוהדי מכבי ת”א. מוטב כי יחדלו מהספינים. אגב אלימות, גינוי, מצלמות לא שמענו או מצאנו התייחסות של אף גורם לאירוע האלימות בו היה מעורב טל בן חיים בבאר שבע״.

אגב, בכל הנוגע לדברים אלה של מכבי חיפה, כזכור בסיום המשחק מול הפועל באר שבע באצטדיון טרנר היו טענות כי בן חיים קילל בצורה גזענית את מרואן קבהא. בן חיים דווקא כן הגיב לתקרית שהתרחשה במחצית ואף הודה בעצמו כי היה מעורב בעימות המילולי אך הכחיש בכל תוקף כי הייתה התבטאות גזענית: "נאמרו מלים לא יפות משני הכיוונים אבל בשום אופן לא נאמרה אמירה גזענית ואני מוכן מחר בבוקר להזמין על חשבוני כל אחד לבדיקת פוליגרף מולי ואם יש מישהו שטוען שהוא שמע דבר כזה הוא ייתבע. השימוש בביטוי שהם מדביקים לי הוא שקר. לא היה ולא נברא".

תגובת ההתאחדות לכדורגל: "אנחנו לא מתייחסים לגורמים בכירים אנונימיים, אלא לגורמים בכירים ו/או זוטרים מספיק אמיצים כדי לדבר בשמם. מועדון מכבי ת"א מכיר את כל הדרכים הרשמיות לפנות אל התביעה בבקשה להסברים או כל דבר אחר ותמיד זוכה למענה מכבד. מיותר לציין כי לא נעשתה אלינו פנייה כזאת. לעצם העניין, תובע ההתאחדות קיבל לידיו את הצילומים והחליט כי אין מקום להעמיד לדין".

זוהר ואהרונוביץ' מנתחים את משחק העונה